NASA odkládá zkoušku nových šatů Megarocket

NASA dnes pozastavila poslední velký test své rakety Space Launch System (SLS) poté, co problémy s tlakem zabránily technikům bezpečně naložit palivo do rakety. Test – známý jako zkouška mokrého oblečení – byl odložen nejdříve na pondělí 4. dubna, oznámila NASA v Příspěvek na blogu Artemis I live.

„Týmy se rozhodly vyčistit tankovací operace pro zkoušku kvůli ztrátě schopnosti přetlakování na MANPADS,“ vysvětlila NASA. Některé ventilátory na mobilní odpalovací rampě – platformě, která poskytuje podporu raketě až do startu – nedokázaly udržet přetlak, který je zásadní pro odražení nebezpečných plynů. V důsledku toho technici NASA nebyli schopni „bezpečně pokračovat“ v procesu plnění paliva.

Tento druh zkoušky dostává svou nálepku „mokrý“, protože je to v podstatě ukázka všech akcí, které bude muset NASA provést při prvním skutečném startu SLS, včetně naplnění 322stopé rakety 700 000 galony pohonné hmoty. v Tisková konference V neděli večer NASA uvedla, že její tým je momentálně na startovací rampě a snaží se problém vyřešit. Agentura říká, že je na cestě k obnovení zkoušky zítra.

Test původně začal 1. dubna v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě a měl skončit v neděli. NASA zažila v sobotu večer nějaké drsné počasí, jako úder blesku Věže kolem odpalovací rampy SLS. Jeden z těchto úderů byl jedním z nejsilnějších, jaké NASA viděla od doby, kdy byl nainstalován systém ochrany před bleskem, řekl Jeremy Parsons, zástupce programového manažera NASA Earth Exploration Systems. „Narazil jsem na trolejové vedení, které vede mezi třemi věžemi,“ Parsons Publikováno v Tweetu Z twitterového účtu EGS. „Systém fungoval velmi dobře a udržoval SLS a Orion v bezpečí.“

READ  Zemí prochází řetězec asteroidů větších než Velká pyramida v Gíze

SLS má jako součást přepravit kosmickou loď Orion na misi bez posádky kolem Měsíce program Artemislet nazvaný Artemis I. Tato mise, předběžně naplánovaná na letošní léto, má připravit raketu – a NASA – na misi, která Nakonec přenese lidi na povrch Měsíce.

Můžete pokračovat v kontrole aktualizací testu na Živý blog NASAstejně jako v agentuře Cvrlikání.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.