NASA a SpaceX zahájí misi Crew-2 po zpoždění počasí

NASA Spuštění je naplánováno SpaceX Mise posádky-2 na Mezinárodní vesmírnou stanici v pátek ráno po nepříznivém počasí přinutila úředníky odložit tolik očekávanou událost o jeden den.

Tým čtyř astronautů odletí na palubu kapsle SpaceX v 5:49 středoevropského času z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Posádka zůstane na Mezinárodní vesmírné stanici na misi, která bude trvat šest měsíců.

„Nemohl jsem být hrdější na Commercial Crew, tým SpaceX a tým NASA a na to, co dokázali, aby umožnili spolehlivou, bezpečnou a efektivní přepravu na stanici a ze stanice,“ uvedl úřadující administrátor NASA Steve Jurczyk tisková konference začátkem tohoto týdne.

Mise bude třetím letem posádky SpaceX ve spolupráci s NASA po předchozím spuštění misí Crew-1 a Demo-2. Start bude také poprvé, kdy SpaceX znovu použije raketu a kapsli na misi.

Součástí mise SpaceX Crew-2 jsou Shane Kimbra z NASA, Megan MacArthur, japonský astronaut Akihiko Hoshid a francouzský astronaut Thomas Pesquet.

Kliknutím sem zobrazíte aplikaci FOX NEWS

Zahájení mise Crew-2 bylo původně naplánováno na čtvrtek. Úředníci se však rozhodli let odložit kvůli špatnému počasí na dráze letu.

Kosmická loď má podle plánu zakotvit na Mezinárodní vesmírné stanici brzy v sobotu ráno. Plné pokrytí startu bude streamováno v aplikaci a na webových stránkách NASA.

READ  Pozemský kyslík pocházel z nečekaně hlubokého a horkého zdroje, poznámky studie: ScienceAlert

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *