NASA a Boeing stanovily nový termín letových testů posádky Starlineru

NASA a Boeing stanovily nový termín letových testů posádky Starlineru

NASA, Boeing a United Launch Alliance stanovily nové datum startu pro letový test posádky Starlineru po dalším čištění tento víkend. Kosmická loď Boeing Starliner má nyní odstartovat ve středu 5. června v 10:52. Butch Wilmore a Sonny Williams budou na palubě vesmírné lodi Starliner na její cestě k Mezinárodní vesmírné stanici a zpět. Poslední pokus o start v sobotu 31. května byl zrušen poté, co několik minut před startem selhalo některé zařízení pozemní podpory. ULA uvedla, že její týmy pracovaly celou noc na identifikaci problému a byly schopny vyměnit vadný napájecí systém v počítačích pozemních operací. ULA uvedla, že systém nyní funguje normálně po řadě kontrol funkčnosti. Pokus o spuštění 5. června byl z 90 % úspěšný. Šance pro příznivé povětrnostní podmínky, tvrdí 45. meteorologická eskadra US Space Force. Další příležitost ke spuštění je v případě potřeby k dispozici ve čtvrtek 6. června v 10:29.

NASA, Boeing a United Launch Alliance stanovily nové datum startu pro letový test posádky Starlineru po dalším čištění o tomto víkendu.

Kosmická loď Boeing Starliner má nyní odstartovat ve středu 5. června v 10:52. Astronauti NASA Barry „Butch“ Wilmore a Sonny Williams budou na palubě vesmírné lodi Starliner na její cestě k Mezinárodní vesmírné stanici a zpět.

Poslední pokus o start v sobotu 31. května byl zrušen poté, co několik minut před startem selhalo některé zařízení pozemní podpory. ULA uvedla, že její týmy pracovaly celou noc na identifikaci problému a byly schopny vyměnit vadný napájecí systém v počítačích pozemních operací.

ULA uvedla, že systém nyní funguje normálně po řadě testů funkčnosti.

Pokus o start z 5. června má podle 45. meteorologické eskadry US Space Force 90procentní šanci na příznivé povětrnostní podmínky.

READ  Start rakety NASA Wallops lze pozorovat z New Jersey, dalších východních států

Další příležitost ke spuštění je v případě potřeby k dispozici ve čtvrtek 6. června v 10:29.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *