Narazí na Tsitsipase, chybně ve čtvrtém kole Australian Open

Stefanos Tsitsipas se ve čtvrtém kole Australian Open utká s Yannickem Senerem poté, co v pátek vedl v kontrastních vítězstvích.

Třetí nasazený Tsitsipas ve druhém setu zachránil set, ale porazil Talona Griekspura 6-2 7-6(5) 6-3 a potřetí za čtyři roky se dostal do poslední šestnáctky v Melbourne Parku.

Sinner se poprvé v kariéře vzpamatoval ze dvou setů, když po 3 hodinách a 33 minutách porazil Martona Fucsovicse 4-6, 4-6, 6-1, 6-2, 6-0 po prohře 2-0. . Ve čtvrtém setu vyhrát posledních 12 zápasů v řadě.

„První dva sety pro mě byly určitě hodně těžké,“ řekla 21letá Italka, 15. nasazená. „Šel jsem na kurt s jednou taktikou a pak jsem se musel trochu změnit, jít trochu víc do jeho bekhendu. Mimo sezónu jsme fyzicky odvedli hodně práce, takže dnes jsem na tom byl fyzicky opravdu dobře.“ posledních pár setů.“

Tsitsipas, nejvýše nasazený hráč mužského žebříčku po odchodu nejlepšího nasazeného a obránce Rafaela Nadala a druhého nasazeného Caspera Ruuda, byl ve druhém setu těžce sužován 63. nasazeným Grieksporem.

Nizozemec za stavu 6:5 ve druhém setu získal setbol při Tsitsipasově podání, ale nedokázal proměnit a Tsitsipas utáhl z vítězství.

Tsitsipas a Sener hráli pětkrát a řecký hráč vedl 4:1. Tento 24letý hráč je trojnásobným semifinalistou Australian Open a v roce 2021 byl vicemistrem French Open Novakem Djokovičem. Sinner byl loni v Melbourne čtvrtfinalistou.

Barbora Krejčíková byla první hráčkou, která postoupila do čtvrtého kola vítězstvím 6-2 6-3 nad Anhelinou Kalininou, která zahájila páteční hru v Rod Laver Areně.

Česká dvacítka vyhrála prvních pět zápasů zápasu a dominovala nad ukrajinskou soupeřkou. Krejčíková ve třech zápasech neztratila ani set.

„Byla jsem ráda, že jsem je všechny dokázala získat pod pás, a došlo k několika vyrovnaným zápasům,“ řekla šampionka French Open z roku 2021 o svém brzkém postupu. „Odtud jsem se snažil zůstat agresivní.“

READ  Tigers, Ragin' Cajuns, Warhawk vyzvedávají sedm z osmi nejlepších individuálních golfových týmů v Louisianě – Crescent City Sports