Naomi Ósakaová vypadla z prvního kola French Open, Swatik vyhrál 29. místo v řadě

Návrat Naomi Ósakaové na French Open skončil v prvním kole.

Bývalá nejvýše postavená hráčka prohrála svůj úvodní zápas s Amandou Anisimovou 7-5 6-4 na Roland Garros v Susan Lenglin Areně.

Ósakaová je grandslamová šampionka a minulou sezónu si dala psychickou pauzu. To zahrnovalo jeden, který začal, když odstoupila před zápasem druhého kola na French Open.

Anisimová, dvacetiletá Američanka, se dostala do semifinále French Open v roce 2019. Ósakaovou porazila i ve třetím kole na lednovém Australian Open.

Ósakaová udělala dvojchybu v bodě zlomu jednou za set. Po druhém, který přinesl Anisimovové vedení 4-3, vedla Ósakaová v další hře 40-0, ale Američanka vydržela.

Ósaka si hrála s lepicí páskou na levém Achillovi. Natahovala se a kopala do ní pravou nohou, když se zlomila v sedmé hře druhého setu.

Nejlepší nasazený Swiatek vyhrál 29. místo v řadě

Nejlepší nasazená Iga Swiatek prodloužila svou vítěznou sérii na 29 zápasů postupem do druhého kola French Open.

Polská hráčka, vítězka French Open v roce 2020, porazila v prvním kole na hřišti Court Philippe Chatrier Lesiu Tsurenko 6:2, 6:0.

Swiatekova vítězná série je nejdelší od kterékoli ženy od doby, kdy Serena Williamsová vyhrála 34 v řadě v roce 2013. Titul získala na svých posledních pěti turnajích.

Swiatek v této sezóně také vyhrál 14 setů a vedl 6:0.

Obhájkyně titulu Krejčíková prohrává

Barbora Krejšíková se stala třetí obhájkyní titulu, která prohrála v prvním kole French Open.

Kryjseková, Češka, druhá nasazená na Roland Garros, prohrála s 97. nasazenou Diane Barryovou 1:6, 6:2, 6:3.

READ  St. Johnston 0-0 St. Mirren: Chris Kane vyloučen za bezbrankovou remízu | fotbalové zprávy

Pro Krežikovou to byl první zápas od února se zraněním pravého lokte.

Další dvě ženy, které prohrály v prvním kole rok po zisku titulu na Roland Garros, byly Anastasia Myskina v roce 2005 a Jelena Ostapenko v roce 2018.