Naomi Ósakaová se připojuje k výzvám k odpovědi po obviněních z #MeToo

Japonka Naomi Osakaová ve čtvrtfinálovém zápase během dne 5 Mezinárodního mistrovství Brisbane 2020 v Pat Rafter Arena 10. ledna 2020 v australském Brisbane.

Chris Hyde | Getty Images

Naomi Ósakaová se připojila k rostoucímu počtu tenistů a dalších funkcionářů, kteří žádají odpovědi Bing Shuai, The čínština Je to hráčka, která nebyla viděna na veřejnosti od doby, kdy bylo vzneseno obvinění ze sexuálního napadení proti bývalému vysokému představiteli Komunistické strany Číny.

Bing, 35 let Dlouhý příspěvek na sociálních sítích Tento měsíc obvinila muže, bývalého 70letého místopředsedu vlády Zhang Gaoliho, že ji sexuálně napadl během nepřetržitého vztahu, když byl v úřadu.

Ósakaová, bývalá světová jednička v Japonsku, zveřejnila v úterý zprávu pod hashtagem #WhereIsPengShuai, který byl široce sdílen na sociálních sítích.

„Cenzura není nikdy za každou cenu v pořádku. Doufám, že Beng Shuai a její rodina jsou v bezpečí a v pořádku,“ Knihy Ósaka. „Jsem šokován současnou situací a posílám jí do cesty lásku a světlo.“

Nejlepší nasazený muž, Novak Djokovič, v pondělí řekl, že situace je „strašná“ a že si „nedokáže představit pocity její rodiny“.

Peng je jednou z největších tenisových hvězd v Číně posledních let. Je bývalou světovou jedničkou ve čtyřhře a vyhrála deblový titul ve Wimbledonu a French Open v roce 2013 a 2014.

Její obvinění proti Zhangovi, který byl kdysi jedním z nejmocnějších čínských úředníků prezident Si Ťin-pching, je nejznámější v Hnutí #MeToo v zemi.

Pengova zpráva na čínské platformě sociálních médií Weibo z 2. listopadu byla rychle smazána a veškerá online diskuse byla smazána Staženo vládní cenzurou Kdo zablokoval seznam souvisejících vyhledávacích dotazů.

Čínští představitelé nereagovali na žádost o komentář tento měsíc, kdy bylo zveřejněno Pengovo prohlášení, a ministerstvo zahraničí ve středu znovu nereagovalo. Zhang, který odešel do důchodu v roce 2018 a již není na očích veřejnosti, se nedočkal odpovědi.

READ  Emma Raducano by mohla v Indian Wells čelit Simoně Halepové

„Jsme hluboce znepokojeni nejistotou týkající se bezprostřední bezpečnosti a místa pobytu Pinga,“ uvedl v pondělním prohlášení Andrea Gaudenzi, šéf ATP Tour, která zápas mužů organizuje. Vyzval k „úplnému, spravedlivému a transparentnímu vyšetření“ jejích obvinění.

Číňanka Peng Shuai dodává míč během tréninku před tenisovým turnajem Australian Open v Melbourne 13. ledna 2019.

William West | AFP | Getty Images

Prezident Tenisové asociace žen řekl, že dostal ujištění od „několika zdrojů“, včetně Čínské tenisové asociace, že Peng je „v bezpečí a není vystavena žádné fyzické hrozbě“, slovy jejího generálního ředitele Steva Simona, Řekl New York Times, Neděle.

Simon řekl, že věřil, že Ping byl v Pekingu, ale nemohl to potvrdit, protože ho neznal ani on, ani žádný jiný funkcionář nebo hráč. Podařilo se mu ji kontaktovat přímo.

Tenis je jedním z několika sportů, které se potýkají s tím, jak vyvážit obrovské čínské obchodní příležitosti s obavami o široce kritizované výsledky Pekingu v oblasti lidských práv a cenzury. Simon pro Times řekl, že WTA zváží bojkot Číny, pokud v případu neuvidí „vhodné výsledky“.

Česko-americká tenisová legenda Martina Navrátilová Řekl v tweetu Že to byl „velmi silný postoj WTA – a správný postoj!“

„Nebuďme zticha“, knihy Francouzská hráčka Alizé Cornet, používající hashtag #WhereIsPengShuai. Americký hráč Jimmy Hampton Retweetnul prohlášení Osaky, a dodal: „Děkuji, že jste se dostali do představenstva, získali moji páteř a pomocí vaší platformy upozornili na skutečné problémy.“

Ve svém dopise tento měsíc Bing přesně neuvedla, kdy k údajnému napadení došlo, a uvedla, že není schopna poskytnout důkazy.

„To odpoledne jsem se tak bála. Nečekala jsem, že to bude takhle,“ napsala na Weibo, čínskou platformu podobnou Twitteru. „Nesouhlasil jsem se sexem s tebou a to odpoledne jsem pořád plakal.“

READ  Zde je váš televizní průvodce pro tento víkendový sportovní víkend The42

Není to první čínská postava, která náhle zmizela z očí veřejnosti.

megahvězdný film Fan Bingbing zmizel téměř rok v letech 2018 a 2019 poté, co jí úřady nařídily zaplatit 129 milionů dolarů na nezaplacených daních a pokutách. Objevila se poté, co se omluvila, řekla, že se „stydí“ a připsala si zásluhy za „skvělou politiku“ komunistické strany, bez níž „nebylo Fan Bingbing“.

Minulý rok čínský technologický miliardář Jack Ma zmizel na tři měsíce Poté, co učinil poznámky, které někteří interpretovali jako kritické vůči čínským finančním regulátorům.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.