Naomi Osaka z olympijských her po prohře s Markétou Vondrosovou

Naomi Osaka, japonská hvězda, která zapálila kotel během slavnostního zahájení olympiády, byla v úterý vyřazena ve třetím kole tenisového turnaje dvouhry žen koly zády k sobě.

Osaka prohrála 6: 1, 6: 4 s Českou republikou Marktou Vondrosovou za necelou hodinu za ohromující rozrušení největší sportovní celebrity hostitelského národa. Porážka ukončila Osackův běh na olympijských hrách v Tokiu.

Osaka prošla ve svých prvních dvou zápasech, první soutěži, které čelila od červnového odstoupení z French Open, aby se vypořádala s problémy duševního zdraví.

V úterý ale Osaka od začátku bojovala. Dlouhé úseky prvního setu se Osaka snažila udržet míč ve hře. Na setu udělala 20 faulů, z toho 14 nepovinných, a přestože neudělala dvojchybu, nemohla počítat s tím, že by její podání ovládlo zápas tak, jak to běžně dělá.

Ztráta ohromila hrstku lidí v Ariake Tennis Parku, když se na hřišti seřadil prapor japonských fotografů. Osaka, hráč č. 2 na světě, byl favoritem na vítězství v turnaji na domácí půdě, zejména poté, co v prvním kole vyřadil světovou jedničku Ashleigh Bartyovou a ve druhém kole přišel o další špičkové hráče.

Osaka, která se stáhla z French Open kvůli neshodám s představiteli turnaje ohledně toho, zda by se po jejích zápasech měla zúčastnit povinných tiskových konferencí, po zápase krátce navštívila hráčský salonek, poté odešla ze hřiště a později se vrátila promluvit. s tiskem.

Protože Ósakaová zapálila olympijský kotel v pátek pozdě večer na vrcholu zahajovacího ceremoniálu olympijských her v Tokiu, její úvodní zápas byl přesunut ze sobotního rána na neděli. V důsledku toho hrála Osaka třetí den v řadě.

Osaka uvedla, že při ztrátě mohl hrát roli tlak na to, že bude tváří události, ale nechtěla to použít jako omluvu.

READ  Notebook NHL: `` Krejci-ssance '' v plném proudu, ale jaká bude budoucnost pro Bruins a jejich hvězdný status?

„Musím si na to teď zvyknout,“ řekla, „ale rozsah všeho je trochu složitý, protože jsem si udělal přestávku.“ „Jsem rád, že jsem neprohrál alespoň v prvním kole.“

Osaka se snažila najít svůj rytmus ve druhém setu, který byl mnohem užší než ten první. Na body se Vondrosové málem vyrovnala a dokonce dokázala prolomit podání Vondrosové, ale mladá Češka hrála po 22 letech vzhledem k enormnosti okamžiku skvěle. Neutralizovala moc Osaky řadou zvratů, které nikdy nenechaly Osaku odpočívat.

„Je to jeden z největších zápasů mé kariéry,“ řekla Vondrosová. „Naomi je teď nejlepší. Byla také tváří olympijských her, takže pro ni bylo také těžké hrát takhle.“

Vondrosová řekla, že využila načasování a dějiště zápasu. Ona a Osaka hrály na hřišti druhé a se střechou na místě v úterý se nemusíte obávat zpoždění počasí.

Když bylo po všem, s Osakou si udělali krátkou síťovou výměnu, ve které jí Osaka řekla „dobrý zápas“ a Vondrosová jí poděkovala za kompliment.

„Je mi to opravdu líto, ale se svou dnešní hrou jsem velmi spokojená,“ řekla Vondrosová. „Během hraní v Japonsku a na olympijských hrách má velký tlak. Věděl jsem, že bude bojovat až do konce. Konec byl tak těsný. Mohlo to jít oběma směry. Je to tak velký tlak, že si to nedovedu představit.“ . ”

Olympijský tenis byl těžký zápas i pro některé z největších hráčů této hry, protože vyžadoval šest herních vítězství za pouhých osm dní. Roger Federer nikdy nezískal zlatou medaili.

Osaka dorazila po zmatku v tenisovém světě a po zintenzivnění debaty o sportovcích a duševním zdraví, když se stáhla z French Open a také vynechala Wimbledon poté, co odmítla smířit se s tím, co nazývala tlaky povinných zpravodajských konferencí v tenise, zejména na grandslamových turnajích.

READ  Bitva Burnleyho s vlky o anglického obránce, soupeři anglické Premier League komunikují o útoku záložníka

Prozradila, že od roku 2018 bojuje s depresí, a v souvislosti s nepřátelskými veřejnými tiskovými konferencemi řekla, že je občas nepohodlná. Odstoupila z French Open poté, co jí organizátoři pohrozili diskvalifikací, pokud nesplní své tiskové povinnosti.

Pro veřejnost bylo nějakou dobu nejasné, kdy bude Osaka hrát znovu, i když se blíží olympiáda. Málokdo věděl, že v březnu byla požádána o zapálení olympijského ohně a že přeskočení turnaje bylo vzhledem k obrovské cti velmi nepravděpodobné.

V polovině června tedy oznámila, že vynechá Wimbledon, o který se soutěží na trávě, ale že se vrátí ke konkurenci na Tokijských hrách.

Narodila se v Japonsku a rozhodla se reprezentovat zemi v mezinárodní soutěži v roce 2019. Osackova matka je Japonka a její otec Haitian. Původem byl z velké části ve Spojených státech. Olympijský turnaj se také koná na tvrdém hřišti, na jehož povrchu má Osaka největší úspěch.

V pátek večer se připojila ke krátkému seznamu slavných zapalovačů olympijského ohně, včetně Muhammada Aliho a Wayna Gretzkyho. O dva dny později stále absorbovala zkušenost a přizpůsobovala se životu jako tvář olympijské hvězdy.

„Cítím se teď trochu nepříjemně se svým tělem,“ řekla Osaka v neděli, několik minut po svém vítězství v prvním kole.

Osaka nyní pravděpodobně zamíří do Severní Ameriky na profesionální tenisové turné, které vrcholí koncem léta na US Open. Je obhájcem titulu US Open a bude hledat svůj pátý grandslamový titul ve dvouhře.

Navzdory své úterní ztrátě Osaka řekl: „Celkově jsem s první olympijskou zkušeností opravdu spokojený.“

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *