Naomi Osaka se připojuje k výzvě o odpovědi a ptá se #WhereIsPengShuai

Naomi Osaka se připojuje k výzvě o odpovědi a ptá se #WhereIsPengShuai

Naomi Osakaová ano Přidejte se k rostoucímu počtu tenistů a funkcionářů žádá o odpovědi Bing Shuai, The čínština Sportovkyně, která nebyla viděna na veřejnosti od obvinění ze sexuálního napadení bývalého vysokého představitele Komunistické strany Číny.

Začátkem tohoto měsíce měl Peng (35). Dlouhý příspěvek na sociálních sítích Obvinila v něm bývalého sedmdesátiletého místopředsedu vlády Zhang Gaoliho, že ji sexuálně napadl během aféry, která byla dohodnuta v době, kdy byl v úřadu.

V úterý Ósakaová, bývalá světová jednička v Japonsku, zveřejnila zprávu pod hashtagem #WhereIsPengShuai, který byl široce sdílen na sociálních sítích.

„Cenzura není za žádnou cenu přijatelná. Doufám, že Bing Shuai a její rodina jsou v bezpečí a v pořádku,“ Knihy Ósaka. „Jsem šokován současnou situací a posílám jí do cesty lásku a světlo.“

Nejlepší nasazený muž, Novak Djokovič, v pondělí řekl, že situace je „strašná“ a že si „nedokáže představit, jak se její rodina musí cítit“.

Ósakaová, která se zde objeví na olympijských hrách v Tokiu v roce 2020, již dříve hovořila o záležitostech černých životů a duševním zdraví.David Ramos / Getty Images

Peng je jednou z největších tenisových hvězd v Číně posledních let. Je bývalou světovou jedničkou ve čtyřhře a vyhrála hlavní tituly ve čtyřhře ve Wimbledonu a French Open v roce 2013 a 2014.

Její obvinění proti Zhangovi, který byl kdysi jedním z nejmocnějších čínských úředníků prezident Si Ťin-pching, je nejznámější v Hnutí #MeToo v zemi.

Pengova zpráva na čínské platformě sociálních médií Weibo z 2. listopadu byla rychle smazána a veškerá online diskuse byla smazána Staženo vládní cenzurou Kdo zablokoval seznam souvisejících vyhledávacích dotazů.

Čínští představitelé nereagovali na žádost o komentář na začátku tohoto měsíce, kdy bylo zveřejněno Pengovo prohlášení, a NBC News ve středu znovu bez odpovědi kontaktovala ministerstvo zahraničí. Zhang, který odešel do důchodu v roce 2018 a již není na očích veřejnosti, se nedočkal odpovědi.

READ  Král Charles a princ z Walesu vítají truchlící ve frontě, aby viděli královnu čekající | zábava

„Byli jsme hluboce znepokojeni nejistotou týkající se bezprostřední bezpečnosti a místa pobytu Binga,“ uvedl v pondělním prohlášení Andrea Gaudenzi, prezident ATP Tour, která řídí mužský zápas. Vyzval k „úplnému, spravedlivému a transparentnímu vyšetření“ jejích obvinění.

Tenisová asociace žen uvedla, že obdržela potvrzení od „několika zdrojů“, včetně Čínské tenisové asociace, že Peng je „v bezpečí a není vystavena žádné fyzické hrozbě“, řekl její výkonný ředitel Steve Simon. Řekl New York Times, Neděle.

Simon řekl, že věřil, že Ping je v Pekingu, ale nemohl to potvrdit, protože ani on, ani žádný jiný funkcionář nebo hráč, kterého znal, nebyl schopen ji přímo kontaktovat.

Tenis je jedním z několika sportů, které se potýkají s tím, jak vyvážit obrovské čínské obchodní příležitosti s obavami o široce kritizované výsledky Pekingu v oblasti lidských práv a cenzury. Simon řekl The Times, že WTA bude zvažovat bojkot Číny, pokud v takovém případě neuvidí „vhodné výsledky“.

Česko-americká tenisová legenda Martina Navrátilová Řekl v tweetu Že to byl „velmi silný postoj WTA – a správný postoj!“

„Nebuďme zticha,“ knihy Francouzská hráčka Alizé Cornet, používající hashtag #WhereIsPengShuai. Americký hráč Jimmy Hampton Retweetnul prohlášení Osaky, a dodal: „Děkuji, že jste se dostali do představenstva, získali moji páteř a pomocí vaší platformy upozornili na skutečné problémy.“

Ve svém příspěvku na začátku tohoto měsíce Bing neuvedla přesně, kdy k údajnému napadení došlo, a uvedla, že není schopna poskytnout důkazy pro svá obvinění.

„To odpoledne jsem se tak bála. Nečekala jsem, že to bude takhle,“ napsala na Weibo, čínskou platformu podobnou Twitteru. „Nesouhlasil jsem se sexem s tebou a to odpoledne jsem pořád plakal.“

Není první slavnou čínskou postavou, která náhle zmizela z očí veřejnosti.

megahvězdný film Fan Bingbing zmizel téměř rok mezi lety 2018 a 2019 poté, co úřady nařídily nezaplacené daně a pokuty ve výši 129 milionů dolarů. Objevila se poté, co se omluvila, řekla, že se „stydí“ a připisuje zásluhy za „skvělou politiku“ komunistické strany, bez níž „nebylo Fan Bingbing“.

READ  Oblíbenec bluegrassu John Doe se kvůli svému poslednímu albu stěží vrací do 90. let 19. století

Minulý rok čínský technologický miliardář Jack Ma zmizel na tři měsíce Po komentářích, které někteří interpretovali jako kritické vůči čínským finančním regulátorům.

Tento příběh se objevil poprvé NBCNews.com.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *