Namibie pozastavuje používání ruské vakcíny proti COVID -19 – ministerstvo

Zaměstnanec drží lahvičku obsahující vakcínu Sputnik v závodě Hankook Korus Pharm v Chuncheonu v Jižní Koreji, 10. září 2021. REUTERS/Heo Ran

Namibie pozastaví zavádění ruské vakcíny Sputnik V COVID-19, uvedlo v sobotu namibijské ministerstvo zdravotnictví, dny poté, co sousední jihoafrický regulátor drog vyjádřil obavy o bezpečnost osob ohrožených nákazou HIV.

Jamalia Research Institute, který vyvinul Sputnik V, uvedl, že rozhodnutí Namibie nebylo založeno na žádných vědeckých důkazech nebo výzkumu.

Jihoafrický regulátor SAHPRA se rozhodl prozatím neschválit nouzovou aplikaci Sputniku V, protože některé studie naznačovaly, že podávání vakcín s vektorem typu 5 – což Sputnik V dělá – bylo spojeno se zvýšeným náchylnost k infekci HIV Lidská imunita u mužů. . Přečtěte si více

Namibijské ministerstvo zdravotnictví v prohlášení uvedlo, že rozhodnutí přestat používat ruskou vakcínu bylo učiněno „kvůli () velké opatrnosti, že muži (kteří), kteří dostali Sputnik V, mohou být vystaveni vyššímu riziku nákazy HIV,“ dodává že rozhodnutí bylo přijato s rozvahou.

Estetický institut agentuře Reuters řekl, že Sputnik V zůstává jednou z nejbezpečnějších a nejúčinnějších vakcín proti COVID-19, které se používají na celém světě. Řekla, že více než 250 klinických studií a 75 mezinárodních publikací potvrdilo bezpečnost vakcín a léčiv založených na lidských adenovirových vektorech.

„Zatímco adenoviry, včetně Ad-5, jsou jednou z nejčastějších příčin běžné mírné chřipky … neexistuje důkaz zvýšeného rizika infekce HIV u lidí po nachlazení,“ uvedl institut.

„Tato nepřesná spekulace, která byla od té doby vyvrácena, se týká neúspěšných klinických zkoušek jiné vakcíny proti HIV jiného výrobce, které jednoduše nebyly dostatečně účinné.“

Metaanalýza šesti klinických studií a jejich dlouhodobé sledování u 7092 účastníků ukázala, že mezi příjemci vakcíny zaměřené na adenovirus typu 5 nenastal statisticky významný nárůst infekce HIV-1.

READ  Rover VIPER NASA přistává v Noble Crater na Měsíci

Namibie uvedla, že pozastavení bude pokračovat, dokud Sputnik V neobdrží seznam WHO pro nouzové použití. Ale nabídne lidem, kteří dostali první dávku Sputniku V podruhé, aby dokončili imunizaci.

Další zprávy Nyashy Nyaungwy ve Windhoeku a Pauliny Devittové v Moskvě; Úpravy Alexander Winning, Russell a Timothy Heritage

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.