Náměstek ministra zahraničí vyzývá rakouský soukromý sektor, aby investoval do Messie

Náměstek ministra zahraničí vyzývá rakouský soukromý sektor, aby investoval do Messie

– Putrajaya: náměstek ministra zahraničí Datuk Kamaruddin Jaafar (obrázek) Vítá rakouský soukromý sektor, aby pokračoval v investicích v Malajsii.

Kamaruddin ve středu (16.2.) ve Vídni při setkání s generálním tajemníkem rakouského federálního ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti Peterem Lonsky-Tieffenthalem ocenil investici 8,5 miliardy RM rakouské společnosti Technologie & Systemtechnic Aktiengesellschaf (AT&S), která bude fungovat v hrnku.

Podle prohlášení Wisma Putra Kamaruddin také sdílel nejnovější vývoj v komoditním sektoru v zemi, zejména problémy a úsilí související s palmovým olejem.

„Během setkání byly projednány různé otázky bilaterálních vztahů mezi Malajsií a Rakouskem, včetně spolupráce v oblasti obrany, vysokého školství, ekonomiky, obchodu, investic a zdravotní turistiky,“ stojí v prohlášení.

Wisma Putra řekl, že setkání také poskytlo oběma stranám příležitost k výměně názorů na regionální a mezinárodní otázky.

Patří mezi ně spolupráce mezi EU a ASEAN, role Malajsie a Rakouska v různých mezinárodních organizacích a také aktuální vývoj v Afghánistánu, Palestině a Myanmaru.

„Rakousko vyjadřuje Malajsii uznání za její přínos a aktivní účast v Mezinárodní protikorupční akademii (IACA), která sídlí v Rakousku, neboť Malajsie je jednou ze zakládajících zemí této instituce,“ uvedl.

Podle Wisma Putra mají Malajsie a Rakousko od navázání diplomatických styků 6. srpna 1962 dobré a přátelské bilaterální vztahy a letos oslaví 60. výročí.

Hodnota bilaterálního obchodu mezi oběma zeměmi v loňském roce činila 3,28 miliardy MYR, s hodnotou exportu 0,53 miliardy MYR a hodnotou dovozu 2,75 miliardy MYR.

Kamar El-Din je od 13. do 23. února na pracovní návštěvě České republiky, Rakouska, Polska a Francie. – program

READ  Ukrajinský dům Davosu se otevře 23. května

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *