Nákup francouzského sato vyvíjí tlak na českého premiéra Bobize

Než čelil tvrdé konkurenci, aby vyhrál druhé funkční období českého premiéra, než Andrzej Babis v neděli tajně koupil od pobřežních organizací luxus francouzských nemovitostí.

Ale odhalení, že milionář, který před vstupem do politiky vytvořil říši od hnojiv po potraviny, poslal 22 milionů dolarů prostřednictvím řady námořních společností na nákup nemovitostí na Riviéře, přidaly k víkendovým volbám další nejistotu.

Opoziční politici, kteří byli během svého působení ve funkci předsedy vlády sužováni obviněním z individuálních podvodů a střetu zájmů, zpochybňujících, zda si Bobbis zaslouží vést 10,7 m silnou středoevropskou zemi.

„Andrzej Babiš musí prokázat, že zaplatil daň za tuto transakci,“ řekl Peter Fiala z pravicové opoziční koalice. „Jinak nemá právo být v politice a starat se o peníze daňových poplatníků.“

Bobbis v neděli na Twitteru popřel, že „neudělal nic nezákonného ani špatného“. Uvedl, že obvinění jsou „pokusem znovu mě zdiskreditovat a ovlivnit české parlamentní volby“. Během debaty v České televizi řekl, že peníze použité na nákup nemovitosti s názvem Soto Picot byly zdaněny.

Průzkum zveřejněný v neděli naznačil, že Bobbyho Ano se stane největší stranou s 27 procenty hlasů v těchto pátečních a sobotních volbách. K sestavení vlády však BJP potřebuje podporu alespoň jedné další skupiny – což se do včerejších odhalení o dohodě Sato z roku 2009 nezdálo jednoduché.

„Pro Bobbise bude velmi těžké sestavit po volbách vládu s většinou. Vypadá to na patovou situaci,“ řekl Milan Nick, vysoký člen Německé rady pro zahraniční vztahy.

„Jelikož se tato zpráva blíží k volbám, bude mít určité důsledky. Bobby se ji však pokusí využít k vykreslení sebe sama jako oběti.

Bobbis vstoupil do politiky v roce 2011 transformací své společnosti v Accrofordu na jednoho z největších soukromých zaměstnavatelů v České republice. Využil svých zkušeností a slíbil, že povede zemi jako byznys. Zastánci jejího případu pracovali na zpřístupnění skutečného přepisu tohoto prohlášení online.

READ  Čečensko zvyšuje potřebu izolace a testování pocházejících z Izraele

„Z jiných stran slyšíte, že Bobbis je nejhorší muž na světě. Ale z pohledu 10 let je více přesvědčen, že jeho práce je srovnatelná s prací a korupcí politiků před ním,“ řekl Lucas, podnikatel z Bruna, který zjednodušil pravidla pro stavbu Bobbies a snížil DPH. Uznal, že jejich počet nestačí k porážce vlády premiéra Nawaze Sharifa.

Podle Bobbyho kritiků byla jeho obchodní jednání dlouhodobě kontroverzní. Než se kancléř stal předsedou vlády, spoléhal na svůj majetek Agrofertu. Ale dubnový audit EU zjistil, že porušil podmínky zájmu kvůli pokračujícím kontaktům s podniky dotovanými EU, když byl ve funkci. Policie mu v červnu doporučila, aby byl obviněn z podvodu za údajné zneužití grantu EU v samostatném případě.

Bobbis opakovaně odmítl obě obvinění, že by jeho politickými oponenty byly pokusy o jeho diskreditaci.

Ačkoli obvinění ještě nevytrhly Bobbyho z voličů, zmenšily jeho politické preference. Tyto skupiny se v nedělním hlasování umístily na druhém a třetím místě.

Pokud Bobbies nemohou získat části společně, jedinou šancí pro něj sestavit vládu je nějaká dohoda s menšími stranami, jako je krajně pravicová SPD a komunisté.

Diplomaté ale ostře radili, že koalice, která zahrnuje protiimigrační SPD-její vůdce Domio Okamura, kdysi varoval prasata, aby procházeli kolem českých mešit, připomínaje muslimům, že mohou zemi opustit-by mohla izolovat Bobbyho v Evropě.

SPD vyzvala vládu, aby zavedla legislativu, která by umožnila České republice hlasovat o vystoupení z Evropské unie nebo NATO – něco, co Bobis dříve odmítal.

„[Sunday’s] Odhalení dále posílí povolební sázky. Bobbyho budoucí rozhodnutí nyní zcela závisí na Okamurovi a komunistech. “ „Je těžké si představit povolební koalici bez Bobbyho jako premiéra a s některými částmi středopravého tábora po měsících vyjednávání.“

READ  Česká liga amerického fotbalu začíná v sezóně 2021

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *