Nákladní vlaky mezi Čínou a Evropou ukazují globální komunitu se sdílenou budoucností

Yuxino Line (Chongqing – Xinjiang – Evropa), první nákladní železniční trať mezi Čínou a Evropou, oslaví v pátek své 10. výročí. V uplynulém desetiletí nákladní železniční doprava poskytla silné svědectví o výhodách čínské vize – budování komunity se společnou budoucností pro lidstvo.

Vize ztělesňuje myšlenky budování otevřeného, ​​inkluzivního, čistého a krásného světa trvalého míru, globální bezpečnosti a sdílené prosperity.

Začleněním čínské moudrosti odpovídá na otázku, jak může mezinárodní společenství vybudovat společenství se společnou budoucností pro lidstvo.

Pro společnou budoucnost se nákladní vlaky staly „životem“ pro země bojující proti pandemii COVID-19, kdy byly globální zásoby pro boj s epidemií vzácné, hromadily se mezinárodní balíky a byl přerušen obchod mezi Čínou a Evropou kvůli dodávkám narušení řetězce.

Nákladní vlaková doprava byla hlavním kanálem pro dodávku protiepidemických a životních zásob, které evropské země naléhavě potřebovaly. V roce 2020 přepravila čínsko-evropská nákladní železniční doprava 9,39 milionu kusů protiepidemických dodávek o hmotnosti 76 000 tun do zemí včetně Itálie, Německa, Španělska, České republiky a Polska.

Úspěch v tak kritickém čase hovoří o výhodách čínsko-evropských nákladních vlaků, které jsou efektivní, široké a za každého počasí. V roce 2011 bylo provedeno pouze 17 cest, ale počet cest v roce 2020 překročil 10 000. Čína nyní zahájila nákladní železniční dopravu mezi Čínou a Evropou z více než 60 domácích měst do hlavních evropských zemí.

Protikontinentální expanze nákladní železniční dopravy je příkladem nevratného trendu ekonomické globalizace a prolínání zájmů mezi zeměmi. Je to silná ukázka toho, jak ekonomická globalizace může podpořit globální růst, usnadnit pohyb zboží a kapitálu a zlepšit interakce mezi národy, zejména v době, kdy mezinárodní společenství čelí během století vzácným změnám.

Jako dvě hlavní ekonomiky světa hrají Čína a Evropská unie (EU) důležitou roli při zajišťování stability globálního průmyslu a dodavatelských řetězců, jakož i globálního rozvoje a prosperity v době po pandemii. V loňském roce se Čína poprvé stala největším obchodním partnerem Evropské unie, což prokázalo pružnost a vitalitu hospodářské a obchodní spolupráce mezi Čínou a Evropskou unií a vtlačilo nový impuls do regionální spolupráce.

READ  Návrh předpovědí Baltimore Ravens 2022

Tato spolupráce není přínosem, ale strategickou volbou zaměřenou na vzájemný prospěch. Historie nám říká, že Čína a Evropa mají společné společné zájmy. Jak ukázal příklad nákladních vlaků mezi Čínou a Evropou, obě strany jsou partnery, nikoli systémovými konkurenty. Spolupráce typu win-win je hlavním impulsem pro jejich vztah.

Čína touží realizovat vizi budování společenství se společnou budoucností pro lidstvo. Čína bude i nadále chránit multilateralismus, přispívat k otevřené světové ekonomice a usnadňovat oživení globálního obchodu a ekonomiky mezi Čínou a Evropou.
Zdroj: Xinhua

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *