Náhled pro vývojáře Android 12, od lepších tísňových volání po redesign oznámení

Vydán náhled pro vývojáře systému Android 12A internet je zaneprázdněn hledáním nových funkcí nebo tipů o budoucnosti operačního systému. Zatím byly objeveny některé zajímavé věci, jako je funkce Emergency SOS, některé redesigny a další užitečné, i když jednoduché objevy:

Jak je uvedeno Android PolicePřístup k nouzovému SOS je nyní také mnohem jednodušší. Před provedením tísňového volání bylo nutné podržet tlačítko napájení, klepnout na nouzové tlačítko a potom dvakrát klepnout na tlačítko volání 911. V systému Android 12 jej však lze aktivovat rychlým stisknutím tlačítka napájení pětkrát, což má za následek v Chcete-li zahájit odpočítávání, abyste byli upozorněni, že se blíží tísňové volání.

Android Police Ve výchozím nastavení volá 911. Můžete jej nastavit tak, aby volal na jiné číslo, ale pokud se nejedná o vládní tísňovou linku, musí být telefon odemčen, aby mohlo dojít k hovoru.

Proces přístupu k funkci tísňového volání v systému Android 11.
Snímky obrazovky: Sean Hollister / The Verge

Vývojář systému Android 12, náhled uživatelského rozhraní tísňového volání.
obrázek: Android Police

Došlo k několika drobným redesignům Vyhledávací lišta v aplikaci Nastavení A Uzamknout obrazovku a přehrávač médiíAle Mishaal Al-Rahman našel značku funkce, která „dramaticky“ změnila nastavení uživatelského rozhraní tak, aby bylo jednodušší použití jednou rukou.

9to5Google Nalezly se také některé obrazovky v aplikaci Nastavení Mají modré barevné pozadí. Spekuluje, že by mohl být součástí systému, o kterém se o něm říkalo, ale prozatím se to zdá být velmi neúplné.

obrázek: 9to5Google

Oznámení byla samozřejmě také přepracována. S 9to5Google Poznámka Že nyní existuje vyhrazené tlačítko odložení a bubliny ikon jsou nyní mnohem větší. Zdá se, že to snižuje hustotu oznámení, ale pro Android 12 je to ještě příliš brzy, takže je možné provést změny nebo přidat přepínač, který určuje, zda chcete zobrazit větší ikonu aplikace.

Bubliny ikon aplikace jsou nyní větší.
obrázek: 9to5Google

Existují také některé funkce, které byly naznačeny nebo mají dokonce nastavení, ale které se nezdají být aktuálně funkční nebo nejsou povoleny, včetně:

Vzhledem k časnému stavu náhledu vývojáře to ve skutečnosti neznamená každodenní používání vašeho hlavního telefonu. Stejně jako u všech beta verzí se tyto funkce a design mohou u nových verzí změnit. Jedná se však o lákavý pohled do budoucnosti Androidu a funkcí, které Google přidává Ke skutečně zralému a funkcemi nabitému OS.

READ  Google v úterý vydává aktualizaci Pixel z ledna 2023

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *