Na východě Ukrajiny byli zraněni dva novináři agentury Reuters a zabit řidič

Na východě Ukrajiny byli zraněni dva novináři agentury Reuters a zabit řidič

(Reuters) – Dva novináři agentury Reuters byli zraněni a řidič byl zabit v pátek poté, co se auto, ve kterém cestovali, dostalo pod palbu, když jelo do východoukrajinského města Severodoneck, v poslední bojové linii při ruském útoku na jeho souseda.

Fotograf Alexander Ermošenko a fotograf Pavel Klimov cestovali ve vozidle poskytnutém silami podporovanými Ruskem na Ruskem kontrolované části silnice mezi Severodoněckem a městem Rubžnyj, 10 kilometrů (6 mil) na sever.

Agentura Reuters nemohla bezprostředně potvrdit totožnost řidiče, kterého separatisté k cestě pověřili. Ukrajinské ministerstvo obrany nereagovalo na telefonát, aby se k incidentu vyjádřilo.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Ermošenko a Klimov byli převezeni do nemocnice v Rubizhinu, kde jim byla poskytnuta prvotní léčba, Ermošenkovi malou třísku a Klimovovi zlomeninu ruky.

„Reuters vyjadřuje nejhlubší soustrast rodině řidiče nad jejich ztrátou,“ uvedl v prohlášení mluvčí agentury Reuters.

V posledních týdnech Rusko nalilo své síly do bitvy o Sievierodoněck, malé tovární město na východě, které Rusko musí dobýt, aby dosáhlo svého stanoveného cíle ovládnout celou Luhanskou provincii. Přečtěte si více

Obě strany tam utrpí těžké ztráty v bitvě po ulici, která by mohla nastavit kurz dlouhé opotřebovací války. Moskva svou přítomnost popisuje jako „zvláštní vojenskou operaci“ s cílem odzbrojit a „diskreditovat“ Ukrajinu.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Napsal Mark John. Střih Howard Goller

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Hurikán Lee zasahuje východní pobřeží Spojených států až do Kanady; V Atlantském oceánu se očekává nové minimum – Sun Sentinel

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *