Na počest amerického herce a režiséra Vigga Mortensena byl zahájen festival českých filmů

Na počest amerického herce a režiséra Vigga Mortensena byl zahájen festival českých filmů

Americký herec a režisér Viggo Mortensen přebírá cenu Zlatý glóbus během zahajovacího ceremoniálu 58. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary v Karlových Varech, Česká republika, pátek 28. června 2024. Vary zahájily v karlovarských západočeských lázních mezinárodní filmový festival poctou americkému herci a režisérovi Viggo Mortensenovi. Mortensen, třikrát nominovaný na Oscara za nejlepšího herce, převzal na pátečním zahajovacím ceremoniálu Cenu prezidenta festivalu a představil svůj druhý celovečerní film Mrtví nebolí. (AP přes Slavomír Kubeš/ČTK)

PRAHA (AP) — Mezinárodní filmový festival v západočeském letovisku Karlovy Vary zahajuje pocta americkému herci a režisérovi Viggo Mortensenovi.

Mortensen, třikrát nominovaný na Oscara za nejlepšího herce, převezme na pátečním zahajovacím ceremoniálu cenu předsedy ceremoniálu a uvede svůj druhý celovečerní film Mrtví neublížili.

Speciální host festivalu, oscarový režisér a producent Steve Soderbergh, uvede dva filmy „Kafka“ a „Mr. Neff“ v retrospektivě „Chceme být rudým Indiánem: Kafka a Cinema“.

Retrospektiva uvede filmové adaptace knih Franze Kafky k jeho 100. výročí.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary potrvá do 6. července. Velká porota, včetně australského oscarového herce Geoffreyho Rushe, posoudí 12 filmů pro hlavní cenu, Křišťálový glóbus.

READ  bne IntelliNews - české nemocnice na pokraji kolapsu kvůli uvolnění předpisů COVID-19 vládou

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *