Na hranici se Slovenskem bylo rozmístěno více než 300 českých vojáků, aby zabránili ilegální imigraci.

Na hranici se Slovenskem bylo rozmístěno více než 300 českých vojáků, aby zabránili ilegální imigraci.

Dalších 300 českých vojáků bylo umístěno na hranici se Slovenskem, aby zastavili příliv migrantů.

Podle zprávy Eturbo News bude 300 vojáků z České republiky pomáhat při provádění hraničních kontrol v Jihomoravském, Slínském a Moravskoslezském kraji, uvádí SchengenVisaInfo.com.

„Ve 4 rotacích bude připraveno a nasazeno celkem 320 vojáků AČR. Půjde o vojáky z pozemních sil, které doplní příslušníci aktivní zálohy. Vojáci budou plnit úkoly ve společných hlídkách „ Česká armáda to naznačila.

Úřady v České republice minulý měsíc znovu zavedly své hraniční kontroly na hranicích se Slovenskem po nárůstu nelegálních přistěhovalců, většinou syrských státních příslušníků z Turecka.

Začátkem tohoto týdne vláda ČR oznámila, že prodlouží bezpečnostní opatření na hranicích o dalších 20 dní do konce října. Rozhodnutí potvrdila česká ministryně vnitra Vaide Ragusan, která zároveň potvrdila, že hraniční kontroly na česko-slovenské hranici nebudou po 7. říjnu zrušeny.

Rozhodnutí přichází poté, co bylo letos zadrženo přibližně 12 000 nelegálních přistěhovalců, což překonalo čísla z migrační krize z roku 2015.

Úřady v Česku oznámily, že k 5. říjnu prohledaly téměř 200 000 lidí a celkem 120 000 vozidel.

„Našli jsme 1600 osob zapojených do nelegální dopravní migrace. Více než 500 osob jsme na území ČR nepustili. Upozornil v tom šéf české cizinecké policie.

Minulý měsíc české úřady oznámily, že během prvních osmi hodin znovuzavedení hraničních kontrol na slovenských hranicích bylo zastaveno asi 120 nelegálních přistěhovalců.

Úředníci v České republice 29. září oznámili, že v dodávce je ukryto celkem 15 nelegálních imigrantů. Ve stejný den úřady v Čečensku také údajně zadržely devět obchodníků s lidmi.

Úřady na Slovensku zároveň oznámily, že příslušníci pohraniční policie od konce září zadrželi více než 800 nelegálních migrantů.

Poté, co úřady v České republice a Rakousku zavedly hraniční kontroly, zesílily hlídky u hranic s těmito dvěma zeměmi, což vedlo k odhalení nelegálních imigrantů a pašeráků lidí, uvedlo slovenské ministerstvo vnitra.

READ  Druhé nohy žen v evropském play-off UEFA | UEFA Dámské Euro

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *