Na českém festivalu se bude promítat film Mladá indiánka

Na českém festivalu se bude promítat film Mladá indiánka

Napsal Rosamma Thomas*

Debutový film režiséra Subhadra Mahajana Druhá šance Premiéru bude mít na 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary v České republice, který se bude konat od 28. června do 6. července 2024. Karlovy Vary, ležící asi 100 kilometrů západně od hlavního města Prahy, jsou městem s přibližně 50 000 obyvateli. Na soutoku dvou řek, z nichž jedna je řeka Tebla, která je teplovodní řekou. Oblast obsahuje mnoho horkých pramenů – město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a patří mezi velká lázeňská města v Evropě.

Druhá šance Film je založen na Mahajanově osobní zkušenosti, žijící mezi Bombají a jejím domovem v Himáčalpradéši. Příběh se točí kolem hlavní hrdinky Nii, která se po velkém traumatu ve svém mladém životě stáhne do rodinného domu v Himalájích, kde jí čas, příroda a nečekaná přátelství pomáhají léčit.

Film se odehrává v pohoří Pir Panjal v Himalájích a je natočen černobíle a vystupují v něm místní herci Dera Johnson, Thackeray Devi a Kanav Thakur, všichni z Kullu. Herci ve filmu mluví anglicky, hindsky a kulavi.

Režisér vysvětluje, že rozhodnutí natáčet černobíle bylo učiněno s cílem zdůraznit vnitřní cestu hrdiny a jedinečnou zimní krajinu pohoří Pir Panjal. Režisér vysvětluje, že tématem filmu je léčení prostřednictvím nevysvětlitelného procesu poháněného blízkými vztahy a spojením s přírodou.

Tento film se zařadí mezi 12 filmů festivalové sekce Proxima Competition, která podle webu festivalu „poskytuje prostor pro filmaře čekající na objevení“.

*Nezávislý novinář

READ  'Green Border': Česká koprodukce získala zvláštní cenu poroty v Benátkách, vyvolala odpor v Polsku

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *