Myanmarská vojenská rada je volební orgán pro řešení Su Ťij – média

Noviny Myanmar Now s odvoláním na komisaře v pátek uvedly, že volební komise jmenovaná myanmarskou juntou rozpustí Aung San Suu Kyi, Národní ligu pro demokracii, kvůli tomu, co v listopadových volbách označila za podvod.

Myanmar nyní prohlásil, že rozhodnutí bylo přijato během setkání s politickými stranami bojkotovanými mnoha stranami, včetně Národní ligy pro demokracii.

Myanmarská armáda se 1. února chopila moci a vypudila a zadržila zvolenou civilní vůdkyni Aun Schan Su Ťij, která bojovala za demokracii po celá desetiletí před zahájením dočasných reforem před deseti lety.

Armáda převrat ospravedlnila obviněním Národní ligy pro demokracii Su Ťij z vítězství v drtivém vítězství prostřednictvím zmanipulovaného hlasování, ačkoli volební komise v té době její stížnosti zamítla.

Zpráva citovala Thin Soi, šéfa volební komise odborových svazů podporovaných SCAF, která uvádí, že volební podvod, který v listopadu provedla Národní liga pro demokracii, byl nezákonný, „proto budeme muset zrušit registraci strany“. Thein Soi uvedl, že lidé, kteří se dopustili podvodu, budou „považováni za zrádce“ a budou proti nim podniknuta opatření.

Mluvčí vojenské rady a prodemokratické vlády národní jednoty, která zahrnuje členy, kteří opustili Národní ligu pro demokracii, na žádosti o komentář okamžitě neodpověděl.

Mluvčí Strany solidarity a rozvoje podporované vojskem uvedl, že má na schůzce, která stále probíhá, své zástupce a že si není vědom výsledku.

Myanmarská státní poradkyně Aung San Suu Kyi se účastní investiční konference v Myanmaru v Naypyitaw v Myanmaru 28. ledna 2019. Reuters / Ann Wang / File Photo

Aktivistická skupina Asociace pro pomoc politickým vězňům uvedla, že bezpečnostní síly zabily více než 800 lidí od doby, kdy po převratu vypukla vlna protestů, ačkoli Reuters kvůli obtěžování médií nedokázala ověřit oběti, protože mezi nimi bylo mnoho novinářů . Zadrženy tisíce lidí.

Vypukly také boje mezi bezpečnostními silami a partyzánskými skupinami z etnických menšin.

Nepokoje znepokojovaly sousedy v Myanmaru a širším mezinárodním společenství, ale generálové neprojevili žádné známky záměru hledat kompromis s prodemokratickým hnutím.

READ  Alexej Navaľnyj je „jen strašná kostra“ při prvním soudním vystoupení od hladovky ve vězení

Národní liga pro demokracii byla vytvořena kolem nejvýznamnějších odpůrců vojenské vlády během povstání vedeného studenty v roce 1988 a zvítězila ve všech volbách, které bylo povoleno napadnout.

Spoluzaložená Su Ťij, významnou osobností myanmarského boje proti diktatuře, získala ve volbách v roce 1990 většinu křesel, strana však výsledek neuznala a trvalo to až do roku 2015, než se k moci dostala drtivým vítězstvím. .

Nositel Nobelovy ceny Su Ťij čelí několika obviněním u dvou soudů, nejzávažnějšího podle zákona o úředních tajemstvích v koloniální éře, za který hrozí 14 let vězení.

Su Ťij (75) směla mluvit s právníky pouze prostřednictvím videozáznamu za přítomnosti bezpečnostního personálu. Obžalovaný je Wayne Myint, vyloučený prezident.

Pokud se situace v jihovýchodní Asii situace nezlepší, Japonsko, hlavní dárce Myanmaru, bude muset přehodnotit svoji pomoc Myanmaru, uvedl v Tokiu japonský ministr zahraničí Toshimitsu Motegi.

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *