Musk odstraňuje „vládou financované“ plakáty poté, co kontrola vedla některé zdroje k ukončení Twitteru

Twitter odstranil nálepky „financované vládou“ z prodejen, jako je National Public Radio a PBS, poté, co tyto společnosti a další protestovaly, že jejich účty byly označeny a mnozí se rozhodli platformu opustit.

Toto rozhodnutí znamená posun o 180 stupňů pro generálního ředitele Elona Muska, který původně označil NPR nálepkou „státní média“, která byla dříve vyhrazena pouze propagandistickým státním zpravodajským kanálům, jako jsou ruské RT a Sputnik, a také čínská státní tisková agentura Xinhua.

To vyvolalo dostatečné pobouření, aby Musk ustoupil a přepnul britské a kanadské národní vysílací štítky na „financované vládou“, přesněji popisující vztah médií s jejich vládami, ale stále naznačující zaujatost nebo kontrolu, která neexistuje.

NPR začátkem tohoto měsíce oznámila, že již nebude používat Twitter a uvedla, že platforma neposkytuje dostatečnou hodnotu pro zveřejňování. Následovala řada protestních prodejen, včetně PBS a CBC.

„NPR a naše členské stanice jsou podporovány miliony posluchačů, kteří se na nás spoléhají kvůli nezávislé žurnalistice založené na faktech, kterou poskytujeme,“ řekl John Lansing, generální ředitel NPR. „NPR znamená svobodu projevu a odpovědnost vůči mocným. Je nepřijatelné, aby nás Twitter popisoval tímto způsobem. Svobodný, silný a živý tisk je nezbytný pro zdraví naší demokracie.“

Nyní Musk otočil a odstranil finanční plakáty ze všech účtů, včetně vládních propagandistických kanálů.

Novinář Robert Mackey tento krok kritizoval Téma tweetu.

„Potěmkinovy ​​zpravodajské kanály nyní mohou volně šířit dezinformace,“ řekl.

Ani NPR, PBS ani CBC neobnovily Twitter od té doby, co byly plakáty odstraněny, což představuje rostoucí odpor mediálních organizací vůči Muskovi.

řekla CBC Toronto Sun Po nové změně přezkoumá své zásady Twitteru.

READ  Profesor tvrdí, že japonský plán eliminace radioaktivní vody není nebezpečný

Kontroverze přichází, protože Twitter nyní odstranil všechna ověřená zaškrtnutí kromě účtů platících za funkci přihlášení Twitteru. Tento krok způsobuje zmatek na webu, který je opět zamořen předstíráním celebrit, politiků, korporací a vládních organizací.

Copyright 2023 Nexstar Media Inc. Všechna práva vyhrazena. všechna práva jsou uložena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *