Musíte sledovat české filmy na Netflixu

Přestože epidemie COVID-19 donutila kin k zastavení po celém světě, české kino – od svých předchůdců po novou generaci – je na Netflixu k dispozici po celá desetiletí. Níže naleznete naše doporučení.

Kolja

Kolya je srdcervoucí film z roku 1996 o starém českém muži, jehož život se obrátí naruby zavedením pětiletého ruského chlapce Kolyi.

Příběh vztahu mezi rostoucím starým violoncellistou Lucou, který již neočekává velkou část života, a malým chlapcem jménem Kolya, který s mužem uvízne po falešném manželství se svou ruskou matkou, je třeba trochu představit. Silnou stránkou filmu je poezie produkčního dua, režiséra Johna Swaraka a jeho otce Zdenáka.

Tento retro příběh, který se odehrává krátce před Sametovou revolucí v roce 1989, kdy byl svržen komunistický režim, nabízí vyváženou směsici komedie, nadsázky, sentimentu a melodramatu.

Milada

Milada je historická hra založená na inspirativním životě Dr. Milady Horkové, politické aktivistky 20. století.

Děj se odehrává v letech 1937-1950 a je hluboce zakořeněný v příběhu ženy s morálními zásadami, jejíž rozhodnutí byla vedena více než jejím srdcem a dokonce na úkor ohrožení její rodiny a sebe sama. Milada Horkova byla 27. oběšena. V červnu 1950 obdržel tehdejší prezident Československé republiky několik omluv.

Mezi lidi, kteří se ptají na jeho milost, patří Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Roosevelt. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, víra, moc a oběť, které převládají dodnes.

Milada debutovala v roce 2017 a byla nominována na deset Českých lvů a získala dvě: Nejlepší oblečení a nejlepší make-up.

Lži

Belgi (1999) je tradiční vánoční film pro mnoho českých rodin.

Tento nadcházející příběh z roku 1999, který režíroval John Hebez, se odehrává v pražské rezidenční čtvrti Hansbalka v předjarních měsících.

READ  Evropský soud pro lidská práva zamítl odvolání české matky proti ztrátě rodičovských práv

Film zobrazuje životy běžných českých rodin a zabývá se problémy, jako jsou konflikty mezi sebou, chtíč mladé generace a boje dospívající lásky se západními zeměmi. Vyprávění mozaik sleduje jednotlivé příběhy sovětské invaze a zobrazuje víru tří různých rodinných generací rozdrcených sovětskými tanky.

Samotáři

Ve filmu hrají relativně neznámí (v té době) herci Ivan Trojan, Zeit Machek, Zitka Schneiderov a Sana Rasilov a je považován za českou kultovní klasiku.

Příběh se točí kolem sedmi mladých mužů z Prahy, jejichž životy se postupně prolínají v důsledku řady nepředvídaných událostí.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *