Mullah Hassan Akhund s Pakovou pomocí, „lehký vůdce“ může být vybrán jako afghánský premiér: zdroje

Kábul padl Talibanu před třemi týdny, kdy se tisíce pokusily opustit válkou zničenou zemi.

Nové Dillí:

Relativně méně známý vůdce Talibanu Mullah Hassan Akhund, který je považován za „lehkého“ a na seznamu teroristů OSN, by mohl být nepravděpodobnou volbou jako příštího premiéra. Afghánistán Jako kandidát na středním místě mezi konkurenčními frakcemi na Talibanu.

Neshody mezi vícenásobnými frakcemi extremistické skupiny dosud ve válkou zmítané zemi frustrovaly sestavování vlády. Kábul padl před třemi týdny Talibanu.

Hlavními uchazeči o moc, jejichž boje oddálily oznámení nového režimu, jsou jednotka z Dohá Talibanu v čele s mullou Baradarem, síť Haqqani, poloautonomní teroristická skupina operující na východě Afghánistánu a frakce Kandahár. Taliban.

Podle nové formule budou mulla Baradar a syn mully Omar, mullah Yaqoub, pravděpodobně zastupovat mullu Akhund. Zdroje uvedly, že Siraj Haqqani ze sítě Haqqani a na globálních seznamech terorismu může být vybrán do čela mocného ministerstva vnitra – ekvivalent indického ministerstva vnitra.

Nejvyšším duchovním Talibanu, tajemným vůdcem Hebatullahem Akhundzadou, bude pravděpodobně „Nejvyšší průvodce“.

Mullah Hassan Akhund, budoucí předseda vlády, který stojí v čele rady vedení Talibanu „Rihbari Shura“ a sloužil jako ministr v Afghánistánu ovládaném Talibanem před začátkem války se Spojenými státy v roce 2001.

Spekuluje se, že konsensu bylo dosaženo během minulého týdne pobytu šéfa ISI v Kábulu. Fayez Hamid je nyní zpět v Islámábádu.

Potenciální obrys nového režimu vyvolal otázky ohledně toho, jak Taliban plní svůj slib inkluzivní vlády.

Zdá se, že bývalí vůdci země – včetně bývalého prezidenta Hamida Karzaje a bývalého ministra zahraničí Abdulláha Abdulláha – nemají žádnou roli, přestože se po zajetí Kábulu vedly rozhovory s Talibanem.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *