Muguruza pocítil úlevu a ukončil pohárové sucho výhrou Dubaje

Španěl Garbine Muguruza hraje fotbal proti Švédce Johanně Larsonové během zápasu druhého kola French Open na stadionu Roland Garros v Paříži, středa 29. května 2019 (AP Photo / Christophe Ena)

Dříve světová jednička Garbine Muguruzová si ulevila, když se vyhnula konečnému ochabnutí na poslední překážce a ukončení sobotního sucha v Dubaji, což je první španělský titul WTA ve dvouhře za téměř dva roky.

27-letá Muguruzaová naposledy získala titul v mexickém Monterrey v dubnu 2019. Od té doby dosáhla titulních kol na Australian Open 2020, Yara Valley Classic v Melbourne v únoru a událost minulého týdne v Dauhá.

„To znamená hodně, nikdy není snadné vyhrát tituly,“ řekla novinářům Muguruzaová poté, co zvítězila 7-6 (6) 6-3 nad Češkou Barborou Kryzhikovou.

„Nestává se to příliš často a jsem nadšený, že se to stalo nyní, po několika finále, která mi nevyšla podle mě. Pěkná úleva, když jsem mohl držet pohár šampionů a ne pohár finalistů.“

Španělská elektrárna získala svůj první grandslamový titul na Roland Garros v roce 2016 a následující rok skončila ve Wimbledonu, kde se vyšplhala na vrchol světového žebříčku žen.

Na 16. místě, ale vede WTA Tour s 18 vítězstvími během sezóny 2021.

„Určitě to pomáhá sebevědomí mít pod opaskem šálek,“ řekla Muguruzaová. „Je to znamení, skutečný důkaz toho, že hrajete dobře a děláte správné věci.“

„Ale vždy jsem byl tak odhodlaný a věřil jsem si. Vždy si myslím, že pokaždé, když jdu ven, jsem jedním z hráčů, kteří mohou získat trofej … A vždy jsem tomu věřil v dobré ve špatných chvílích. “

Muguruzaová uvedla, že poslední dva týdny byly pro ni duševní výzvou poté, co její trenérka Conchita Martinezová po příjezdu do Dauhá na Qatar Open pozitivně testovala přítomnost nového viru Corona.

READ  Liga mistrů UEFA: 5 věcí, které jsme se naučili z 5. zápasu

Hrát 10 zápasů za sebou bylo fyzicky náročné.

„V dnešní době je to velmi obtížné, protože mám pocit, že úroveň je mnohem silnější,“ řekl Muguruza. „Opravdu cítím, že turnaj může vyhrát každý. Tak je nyní obtížný ženský tenis a jsem tak šťastný, že jsem dva týdny postoupil do posledního zápasu.“


čti následující

Nenechte si ujít nejnovější zprávy a informace.

účast v Poptejte se více Chcete-li získat přístup k Philippine Daily Inquirer a více než 70 titulům, sdílejte až 5 gadgetů, poslouchejte zprávy, stahujte brzy ve 4 ráno a sdílejte články na sociálních médiích. Volejte 896 6000.

Pro zpětnou vazbu, stížnosti a dotazy zavolej nám

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *