Možné Fabergeho vejce nalezené na ruské jachtě zabavené oligarchou

Američtí představitelé odhalili, že podezřelé vejce Faberge – které by mohlo být jedním z mála zbývajících na světě – bylo získáno z luxusní jachty ruského oligarchy zabavené minulý měsíc na Fidži.

Náměstkyně generálního prokurátora Lisa Monaco ve středu ve svém projevu na Aspen Security Forum uvedla, že vejce zdobené drahokamy bylo jedním z „nejzajímavějších“ objevů, které její tým učinil zaměřením na ruská aktiva v zahraničí – a pokud je skutečný, může mít hodnotu milionů. Informovala o tom CNN.

Ačkoli Monako neupřesnilo, na které jachtě byl nalezen údajný artefakt Faberge, uvedlo, že loď pocházela z Fidži a kotvila v zálivu San Diego.

koncem června, Federální orgány činné v trestním řízení vyplouvají pro jachtu Sulejmana Karimova za 325 milionů dolarů Amadea zavolal z Fidži do Spojených států – 5000 mil přes Tichý oceán – po vleklé soudní bitvě o problém vlastnictví lodi.

Dům Fabergé začal vyrábět svá ikonická vejce téměř před 180 lety v Petrohradě v Rusku, kde se staly známými jako klenotníci pro bohatou šlechtu země.
VCG přes Getty Images
Ruský miliardář Sulejman Karimov.
Luxusní jachtu Amadea za 325 milionů dolarů kdysi vlastnil ruský miliardář Sulejman Karimov (na snímku).
Getty Images

384 stop vysokou loď zabavilo americké ministerstvo spravedlnosti KleptoCapture A mnohonárodní pracovní skupina nazvaná REPO – ruské elity, zmocněnci a oligarchové – se zmocnila majetku spojenců Kremlu a uvalila na ruské oligarchy sankce.

Sankce jsou součástí snahy vyvinout nátlak na Moskvu, aby ukončila válku na Ukrajině.

Podle amerických úředníků je předchozí majitel lodi Karimov podezřelý z praní špinavých peněz, který byl v roce 2018 znovu sankcionován kvůli ruské anexi Krymu.

Časopis Forbes uvedl, že Karimov Je většinovým investorem v největším ruském producentovi zlata s čistým jměním 12,9 miliardy dolarů.

Monako uvedlo, že potenciální Fabergeho vejce získané z jachty, pokud by bylo skutečné, by z něj učinilo jedno z mála zbývajících na světě v hodnotě milionů dolarů.

Dům Faberge Své ikonické vejce začali vyrábět téměř před 180 lety v Petrohradě v Rusku, kde se jako klenotníci dostali k bohaté šlechtě země.

READ  Klimatičtí demonstranti ve Spojeném království se přilepili k 500 let staré desce: NPR

Car Alexander III.

Luxusní jachta za 325 milionů dolarů zabavená Spojenými státy ruskému sankcionovanému oligarchovi Sulejmanu Karimovovi.
Pracovní skupina ministerstva spravedlnosti zabavila 384 stop vysokou loď na Fidži a po vleklé soudní bitvě s ní doplula do San Diega.
AP

Během následujících 30 let Faberge vytvořil 50 vajec pro císařskou rodinu Romanovů.

Monako řeklo bezpečnostnímu fóru, že podporuje myšlenku prodeje zabavených ruských aktiv, a požadovalo, aby byl Kongres USA zmocněn předat výnosy z transakce Ukrajině.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.