Moose Jaw Warriors si v CHL Import Draftu vybírají českého útočníka Pavlíka

Moose Jaw Warriors si v CHL Import Draftu vybírají českého útočníka Pavlíka

Hráči využili 53. celkového výběru k přidání 6 stop 1 a 187 liber českého národního týmu.

MOOSEJAWTODAY.COM – Moose Jaw Warriors přidali do středečního ranního importního draftu Canadian Hockey League dalšího talentovaného útočníka z České republiky.

S 53. celkovým výběrem v prvním kole Warriors přidali centra Dominika Pavlíka, což přineslo velikost a přítomnost, která pomůže zaplnit prázdnotu po promoci přestárlého útočníka Martina Raizaviho.

„Dostáváme velkého centrmana, který hraje těžkou hru, má nějaké dovednosti a dobře střílí a je dobrý bruslař,“ řekl generální manažer Warrior Jason Riplinger. „Chválí náš tým z roku 2007 a je pro nás dobrým hráčem, když zde budujeme naši budoucnost.“

Pro Riplingera to nebyl tak rušný den, protože tým již vlastní práva na obránce NHL Voyteka Porta a vybral si výběr v draftu 2024.

„Aby tu byl Port, pomůže to dalšímu českému hráči, aby přišel,“ řekl Riplinger. „Nevím, jak skvělá je jeho angličtina, ale celkově je vždy příjemné mít někoho ze stejné země, když jste v nové zemi.“

Tento 17letý hráč měří 6 stop 1 a váží 187 liber a minulou sezónu se hodil za Karpata Oulu ve finské lize U18, kde vedl tým s 21 góly a 34 body ve 39 zápasech.

Pavlík hrál v minulé sezóně za Česko na World U17 Challenge a získal tři body v osmi zápasech, v celkových 26 zápasech s českým týmem U17 skončil s devíti góly a 20 body.

Jak tedy generální manažer WHL najde talenty v zámoří s omezenou viditelností? Ať už je video jakékoli, malá pomoc od jejich přátel.

„Prostřednictvím společnosti, se kterou jsem léta jednal se Sports Corporation,“ vysvětlil Riplinger. „Za ta léta mi pomohli a chci jim být věrný. Pokud nebudou mít hodně kluků, promluvím si s jinými agenturami, se kterými máme dobré vztahy a myslíme si, že chce přijít nejlepší hráč tady.

READ  Souček skóroval, když se Česká republika kvalifikovala na UEFA Euro 2024

Warriors zahájí svou předsezónu 2024-25 proti Regině v pátek 6. září v Estevanu a v sobotu 7. září v Assiniboia. V pátek 13. září jsou na Swift Current a v sobotu 14. září hostí Broncos.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *