Moody County Foundation | Seznamte se… Kay, lady Lefseová

Je to jako placka z brambor, řekl Kai Christensen.
Zatímco mnozí stále ještě neznají tradiční norský bramborový mazanec, Christensen právě dokončil objednávky na šest desítek dalších před víkendem Díkůvzdání.
„Vyrůstal jsem s Levsem,“ řekl Christensen, který žije celý život ve Flandru a má český a anglický původ. „Moje matka to nikdy nedělala, takže jsem se naučil sám, jak to udělat, protože jsme to milovali.“
Christensen poprvé začala prodávat lefse, jakmile cítila, že je dost dobrá, asi před 40 lety. Mladá a čerstvě vdaná a v té době mě opravdu bavilo připravovat jídlo. Ve skutečnosti Christensen vždy snila o otevření vlastní kavárny nebo restaurace.
Jeden rok prošla 200 librami brambor, říkala, a dělala tak životy ostatním. Chystala se do práce a připravovala brambory v hrnci. Než se vrátila domů, její manžel Darryl vařil brambory. Dala si brambory s rýží, aby změkly, dala je do lednice a druhý den udělala velký bramborový chléb, než se vrátila do práce.
Lefse, která právě začala kariéru na poště, spolu s servírkou a nočním vařením ve Walker’s Steakhouse na Wind Street, a pomáhala s výchovou svých tří chlapců, to má stranou pro zábavu a trocha peněz navíc musí být příliš. Kromě zvláštních rodinných příležitostí a svých osobních požitků váleček odložila.
Až letos.
Christensen, která byla čerstvě v důchodu a chtěla se vrátit k něčemu, co naplňuje duši, se rozhodla přijmout tradici, o které věděla, že bude rezonovat s ostatními.
Znovu obrátila pekáč.
„Užívám si to,“ řekla, „tradiční Levi’s.“ „Miluji práci a když jsem odešel do důchodu na poště… prostě jsem se ztratil. Pracoval jsem tam 40 let. Když něco děláte za 40, je to jen vaše součást. Navíc jsem vždycky miloval práci, moje první zaměstnání Když mi bylo 17, byl jsem v Corner Cafe Pantry Cafe platil 0,50/hodinu, Corner Cafe platil 0,60/hodinu, tak jsem tam šel. Vždycky jsem rád pracoval.

READ  Evropská centrální banka mapuje jedinou cestu vysoké inflace | Peníze

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *