Módní návrhář přináší oceněné návrhy na mezinárodní scénu

Hyun Suk Kim při skicování módních návrhů nevidí zářivé barvy, přehozené látky a pečlivě upravené siluety. Vetkaná do plátna vidí fúzi emocí, kultury a představivosti proměňující kostýmy v agenty vyprávění.

„Mým cílem v kostýmním výtvarnictví je prozkoumávat smysluplné výtvory ve světě divadla. Můj původ a výchova v korejské kultuře v kombinaci s mou současnou zkušeností žijící v americké společnosti mi jako profesorovi a umělci umožňuje nahlížet na mé návrhy z více úhlů pohledu a cvičit s různými materiály,“ řekl divadelní profesor Cal State Fullerton and Dance.

Kimova oddanost inovativnímu vyprávění příběhů, rozmanitosti a inkluzi jí vynesla místo jako jedna ze sedmi módních návrhářek vybraných k reprezentaci Spojených států na Pražské Quadriennial Performance and Space Design Conference 2023 pořádané v Praze v České republice.

Dvoutýdenní akce, která se koná jednou za čtyři roky, představí díla stovek profesionálů v oblasti scénického umění z celého světa.

Kim předvede kolekci kostýmů, které navrhla pro divadelní inscenaci „Acquittal“ v roce 2017. Hra, kterou napsal dramatik Shahid Nadeem v roce 1987 a režíroval Noel Ghosseini, se odehrává v Pákistánu 80. let a vypráví o tom, jak diskriminační zákony negativně ovlivnily životy žen a marginalizovaných skupin.

Kostýmy Hyun Suk Kim na jevišti.
Hyun Suk Kim navrhl kostýmy pro divadelní inscenaci z roku 2017 „Acquittal“ dramatika Shahida Nadeema v roce 1987 a režíroval Noel Ghosseini.

Kimovy návrhy využívající tmavé tóny červené a hnědé představují hněv, muka a duševní zmatek ženských postav. Skutečná vášeň za siluetami a tvary z nich udělala klíčové ztělesnění letošního tématu Prague Quartet „Vzácné“, které uznává „jedinečné a jedinečné skutečnosti, které umělci vytvářejí“.

„Témata diskriminace, sociální nespravedlnosti a rasové nerovnosti mě inspirovala a byl jsem tak nadšený, že navrhuji pro tuto show jako výtvarník barev a menšinových kostýmů. Byla to úžasná příležitost propagovat rozmanitost, rovnost a začlenění do americké divadlo.“

Bude to již potřetí, co Kim představí své návrhy na Prague Quad. Po účasti na konferencích v roce 1999 a 2019 řekla, že její zkušenosti nejen prospěly její kariéře, ale také hrály důležitou roli v pomoci svým studentům uspět.

READ  Mitt Romney Knox 'Moron' Marjorie Taylor Greene za vystoupení na White Nationalist Event

„Moje minulé a současné profesní zkušenosti mi pomáhají porozumět současným trendům v oboru a tyto koncepty zapojuji do své výuky tím, že zapojuji studenty do praktických přístupů k designu,“ řekl Kim.

Když se Jamie Gallagher v roce 2020 jako studentka připojila k programu Theatre Arts, řekla Kim byla jedním z prvních lidí, které oslovila kvůli jejímu rozsáhlému životopisu o modelování v místech jako New York, Londýn, Peking a Tokio. Od té doby měla Kim neuvěřitelný dopad na Gallagherovu tvůrčí kariéru.

„Pomohlo mi to objevit můj vlastní styl a kreativitu jako umělce,“ řekla studentka divadelních studií. „Prokazuje mně a mým spolužákům takovou péči a záměr, zatímco nás vede našimi projekty. Neustále si dává čas a úsilí, aby mě oslovila a zkontrolovala můj pokrok v mém vzdělávacím i profesním úsilí.“

Od filmových kostýmů a dobových stylů až po kostýmní návrhářství pro absolventy, všechny Kimovy kurzy poskytují studentům nástroje k vybudování pevných základů pro budoucí úspěch v odvětví scénického umění.

Hyun Suk Kim se studenty

„Profesor Kim mě krok za krokem provedl několika inscenacemi, které mi pomohly zlepšit mé dovednosti v oblasti time managementu, organizační schopnosti, připravenost a profesionalitu,“ řekla Karina Holly, postgraduální studentka oboru Design Arts a Artistic Production. „Vaše vyučovací metody a úkoly vždy inspirují bezmeznou kreativitu.“

V roce 2019 Kim pozvala skupinu studentů, aby se s ní zúčastnili konference v Praze v rámci zahraničního studijního programu pod vedením Lisy Long, docentky divadla a tance. Během cesty měli studenti možnost komunikovat s umělci z celého světa a Kim se těší, že si tento zážitek vytvoří znovu letos v létě.

Letní kurz Study Abroad 2023 se bude konat v Praze v České republice od 31. května do 20. června a bude jej moderovat JR Norman Locker, docent divadla a tance.

„Moje zkušenost s účastí na této události měla obrovský dopad na mou filozofii výuky a mé umělecké přesvědčení a výrazně ovlivnila mou kariéru,“ řekla Kim. „Jsem nadšený, že moji studenti budou mít příležitost získat podobné zkušenosti jako mladí umělci.“

READ  Divadelní představení Východní vítr vane tam, kde začal

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *