Mnoho evropských zemí zpřísňuje pravidla pro kontrolu epidemie, jak se virus stupňuje

ŘÍM (AFP) – Ve většině částí Itálie a částí Polska byla v pondělí zavedena přísná omezení zaměřená na potlačení narůstajících infekcí koronaviry, zatímco ve Francii hrozí, že ji Paříž o víkendu zavře, protože jednotky intenzivní péče jsou téměř saturovány pacienty s COVID-19. …

V souladu s rozhodnutím italské vlády koncem minulého týdne bylo od pondělí od učebny zavřeno 80% školáků, od mateřských škol až po střední školy. Neustálý nárůst počtu lůžek intenzivní péče obsazených pacienty s Covid-19, stálý nárůst počtu denních případů a přenos infekce často vedený virovou proměnnou objevenou poprvé v Británii, se spojily, aby vytvořily novou vládu Italský předseda vlády Mario Draghi uplatňuje klasifikaci „červené zóny“. Další regiony, včetně, poprvé od vytvoření barevného stratifikačního systému loni na podzim, jsou v regionu Lazio, včetně Říma.

V oblastech červené zóny mohou restaurace a kavárny jíst pouze venku nebo doručovat, zbytečné obchody se zavírají a obyvatelé musí zůstat blízko domova, s výjimkou práce, zdraví nebo nakupování nezbytných věcí. O víkendu několik kadeřnických salonů prodloužilo pracovní dobu, aby se s klienty spojilo na poslední chvíli, a davy začaly přeplněné nákupní ulice, parky a pobřežní parky před zahájením kampaně.

V pondělí se pravda potopila.

V zemi, kde se káva konzumuje správně, na pultu nebo stole v kavárně, a ne v některých hotových papírových kelímcích, si Alessandra Lorissa sundala masku a vypila ji na Piazza Roma. „Nyní se to stalo součástí naší rutiny,“ řekla. Dodala: „Je mnohem američtější, pokud to můžeme říci,“ vyjadřuje naději, že po Velikonocích se dočkáme některých vylepšení, abychom se vrátili k rutině, na kterou jsme zvyklí.

V pátek slíbil Draghi rychlou injekci epidemické pomoci uzavřeným společnostem.

Kromě komerčních aspektů vyjádřili rodiče znepokojení nad tím, že děti vezmou z učebny. „Nyní mají velmi málo interakcí se svými přáteli a své narozeniny by měli oslavovat sami,“ řekl Marco Paciani, když se se svým mladým synem procházel po římské zahradě.

READ  Bývalý brazilský prezident Jair Bolsonaro byl obviněn z falšování údajů o očkování proti koronaviru

V Polsku, uprostřed prudkého nárůstu počtu nových infekcí a pacientů s COVID-19 v nemocnicích, byla zpřísněna omezení ve dvou dalších regionech, včetně hlavního města Varšavy a západní provincie na hranici s Německem. Omezení již byla předmětem dalších dvou provincií.

Podle přísných opatření musí zůstat uzavřeny hotely a nákupní střediska, divadla, kina, fitness kluby a sportovní zařízení. Školáci ve věku od 6 do 9 let obdrží kombinaci výuky ve třídě a distančního vzdělávání.

Neúprosný nárůst počtu pacientů léčených na jednotkách intenzivní péče francouzských nemocnic, zejména v pařížském regionu, zvýšil tlak na vládu prezidenta Emmanuela Macrona. Stejně jako jinde v Evropě existuje podezření, že varianty virů zvyšují palivo ve vážných případech ve Francii. Macronova vláda se v roce 2021 snaží zabránit dalšímu plošnému zablokování v celé zemi, místo toho se rozhodla zavést celonárodní zákaz vycházení od 18:00 do 6:00.

Očekává se, že během několika dní bude rozhodnuto, zda se o víkendech zavře pařížský region a jeho 12 milionů obyvatel.

Minulý týden oznámily země západního Balkánu přísnější opatření uprostřed nárůstu případů v Srbsku, Bosně a Černé Hoře.

A lékaři v bosensko-hlavním městě Sarajevu, když dostali první očkování, ve středu varovali před vypuknutím viru v posledních několika dnech. Bary, restaurace a nepodstatné obchody v kantonu Sarajevo budou na příští víkend uzavřeny.

V Srbsku premiérka Anna Bernabicová kritizovala v posledních dnech pořádání dvou koncertů pro populární kapelu v sále Bělehradu. Země se 7 miliony obyvatel očkovala více než 1,5 milionu lidí, což je jedna z nejvyšších v Evropě.

Na západním okraji kontinentu se Portugalsko ukázalo jako vzdálená země. Vynořovalo se to v pondělí z dvouměsíčního zablokování epidemie, kdy se země během příštích sedmi týdnů postupně znovuotevřela, kromě překážek.

Mezi místy, která se v pondělí znovu otevřela, byly základní školy, školky, holičství a knihovny. Předseda vlády Antonio Costa v pondělí na tweetu uvedl, že tento proces musí být „velmi moudrý, postupný a postupný“.

READ  Britská inflace se vrací na 40leté maximum, protože Britové bojují s krizí životních nákladů

___

K této zprávě přispěli korespondenti Associated Press z celé Evropy.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *