Mnoho evropských zemí zpřísňuje pravidla pro kontrolu epidemie, jak se virus stupňuje

ŘÍM (AFP) – Ve většině částí Itálie a částí Polska byla v pondělí zavedena přísná omezení zaměřená na potlačení narůstajících infekcí koronaviry, zatímco ve Francii hrozí, že ji Paříž o víkendu zavře, protože jednotky intenzivní péče jsou téměř saturovány pacienty s COVID-19. …

V souladu s rozhodnutím italské vlády koncem minulého týdne bylo od pondělí od učebny zavřeno 80% školáků, od mateřských škol až po střední školy. Neustálý nárůst počtu lůžek intenzivní péče obsazených pacienty s Covid-19, stálý nárůst počtu denních případů a přenos infekce často vedený virovou proměnnou objevenou poprvé v Británii, se spojily, aby vytvořily novou vládu Italský předseda vlády Mario Draghi uplatňuje klasifikaci „červené zóny“. Další regiony, včetně, poprvé od vytvoření barevného stratifikačního systému loni na podzim, jsou v regionu Lazio, včetně Říma.

V oblastech červené zóny mohou restaurace a kavárny jíst pouze venku nebo doručovat, zbytečné obchody se zavírají a obyvatelé musí zůstat blízko domova, s výjimkou práce, zdraví nebo nakupování nezbytných věcí. O víkendu několik kadeřnických salonů prodloužilo pracovní dobu, aby se s klienty spojilo na poslední chvíli, a davy začaly přeplněné nákupní ulice, parky a pobřežní parky před zahájením kampaně.

V pondělí se pravda potopila.

V zemi, kde se káva konzumuje správně, na pultu nebo stole v kavárně, a ne v některých hotových papírových kelímcích, si Alessandra Lorissa sundala masku a vypila ji na Piazza Roma. „Nyní se to stalo součástí naší rutiny,“ řekla. Dodala: „Je mnohem američtější, pokud to můžeme říci,“ vyjadřuje naději, že po Velikonocích se dočkáme některých vylepšení, abychom se vrátili k rutině, na kterou jsme zvyklí.

V pátek slíbil Draghi rychlou injekci epidemické pomoci uzavřeným společnostem.

Kromě komerčních aspektů vyjádřili rodiče znepokojení nad tím, že děti vezmou z učebny. „Nyní mají velmi málo interakcí se svými přáteli a své narozeniny by měli oslavovat sami,“ řekl Marco Paciani, když se se svým mladým synem procházel po římské zahradě.

READ  Čína si myslela, že porazila COVID, nyní roste indická varianta يرتفع

V Polsku, uprostřed prudkého nárůstu počtu nových infekcí a pacientů s COVID-19 v nemocnicích, byla zpřísněna omezení ve dvou dalších regionech, včetně hlavního města Varšavy a západní provincie na hranici s Německem. Omezení již byla předmětem dalších dvou provincií.

Podle přísných opatření musí zůstat uzavřeny hotely a nákupní střediska, divadla, kina, fitness kluby a sportovní zařízení. Školáci ve věku od 6 do 9 let obdrží kombinaci výuky ve třídě a distančního vzdělávání.

Neúprosný nárůst počtu pacientů léčených na jednotkách intenzivní péče francouzských nemocnic, zejména v pařížském regionu, zvýšil tlak na vládu prezidenta Emmanuela Macrona. Stejně jako jinde v Evropě existuje podezření, že varianty virů zvyšují palivo ve vážných případech ve Francii. Macronova vláda se v roce 2021 snaží zabránit dalšímu plošnému zablokování v celé zemi, místo toho se rozhodla zavést celonárodní zákaz vycházení od 18:00 do 6:00.

Očekává se, že během několika dní bude rozhodnuto, zda se o víkendech zavře pařížský region a jeho 12 milionů obyvatel.

Minulý týden oznámily země západního Balkánu přísnější opatření uprostřed nárůstu případů v Srbsku, Bosně a Černé Hoře.

A lékaři v bosensko-hlavním městě Sarajevu, když dostali první očkování, ve středu varovali před vypuknutím viru v posledních několika dnech. Bary, restaurace a nepodstatné obchody v kantonu Sarajevo budou na příští víkend uzavřeny.

V Srbsku premiérka Anna Bernabicová kritizovala v posledních dnech pořádání dvou koncertů pro populární kapelu v sále Bělehradu. Země se 7 miliony obyvatel očkovala více než 1,5 milionu lidí, což je jedna z nejvyšších v Evropě.

Na západním okraji kontinentu se Portugalsko ukázalo jako vzdálená země. Vynořovalo se to v pondělí z dvouměsíčního zablokování epidemie, kdy se země během příštích sedmi týdnů postupně znovuotevřela, kromě překážek.

Mezi místy, která se v pondělí znovu otevřela, byly základní školy, školky, holičství a knihovny. Předseda vlády Antonio Costa v pondělí na tweetu uvedl, že tento proces musí být „velmi moudrý, postupný a postupný“.

READ  Španělský biskup, který se oženil s autorkou satanské erotiky, zbaven svých pravomocí | Španělsko

___

K této zprávě přispěli korespondenti Associated Press z celé Evropy.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.