Mnoho britských čerpacích stanic zůstává v suchu, obavy z porážky prasat rostou

Dělník nasměruje vozidla na přední dvůr, když se seřadí k doplnění na čerpací stanici v Londýně, Británie, 30. září 2021. REUTERS/Hannah McKay

  • Mnoho čerpacích stanic je stále uzavřeno
  • Británie říká, že krize se stabilizuje
  • Maloobchodníci: Bezprecedentní poptávka po palivech
  • Obavy z porážky prasat: Zemědělci varují před nedostatkem řezníků

LONDÝN – Reuters .

Nedostatek pracovních sil v důsledku brexitu a pandemie COVID způsobil v některých odvětvích páté největší ekonomiky světa zmatek, což narušilo dodávky paliva a léků a dokonce vyvolávalo obavy z hromadného zabíjení hospodářských zvířat.

Britští ministři již několik dní trvají na tom, že krize slábne nebo dokonce končí, ačkoli maloobchodníci uvedli, že více než 2 000 čerpacích stanic je v suchu a reportéři agentury Reuters v Londýně a jižní Anglii uvedli, že desítky pump zůstávají zavřené.

Fronty rozzlobených řidičů se často vracely z čerpacích stanic, které byly ještě v Londýně otevřené.

The Gasoline Retailers Association (PRA), což představuje 65% britských 8 380 předních yardů, uvedlo ve čtvrtek, že členové ve čtvrtek uvedli, že 27% čerpadel bylo suchých, 21% mělo na skladě pouze jedno palivo a 52% mělo dostatek paliva. Benzín a nafta .

„Kvůli nebývalé poptávce dochází rychleji než obvykle,“ řekl Gordon Palmer, výkonný ředitel Asociace pro plánování a výstavbu.

Policejní ministryně Kate Malthouse v pátek uvedla, že britská palivová krize se stabilizuje, i když poptávka zůstává vysoká.

„Situace se v celé zemi stabilizuje, i když je zřejmé, že stále existuje značná poptávka po palivu,“ řekl Malthouse pro Sky News. „Doufejme, že v příštích několika dnech se to zmírní, když se tanky naplní.“

Poté, co nedostatek řidičů kamionů způsobil paniku při nákupu na čerpacích stanicích, farmáři nyní varují, že nedostatek řezníků a pracovníků na jatkách by mohl vést k usmrcení až 150 000 prasat.

READ  Německo zatklo pracovníka britské ambasády podezřelého ze špionáže pro Rusko

Minette Butters, prezidentka Národní farmářské federace, řekla: Porážka až 150 000 prasat Bylo to „pravděpodobně za týden, deset dní pryč“.

Dodatečné zprávy Costas Pettas, Kate Holton, James Davey a Sarah Young; psaní Guy Faulconbridge; Úpravy Andy Bruce

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *