Mluvčí: Máte vést delegaci do Yonaguni

Mluvčí: Máte vést delegaci do Yonaguni

Japonský soused:
You Si-kun řekl, že bude proveden pilotní program pro přímé trajektové služby spojující Yilan a japonský ostrov s cílem přilákat více turistů.

  • Autor: Su Young-yao a Jake Chung/Staff Reporter, se štábním spisovatelem

Legislativní mluvčí Yu Si Kun (游錫?) včera řekl, že povede delegaci na japonský ostrov Yonaguni 4. července a vrátí se do okresu Yilan s japonským zástupcem Keiji Furuyou.

Minulý měsíc jsem zmínil možnost přímé trajektové dopravy mezi Yonaguni a městem Suao (蘇澳) v Yilanu během setkání s delegací členů LDP zastupující město Kumamoto a také delegací vedenou japonským zástupcem Shinsuke Okuno.

Včera jsem se zmínil během rozhovoru pro Pop Radio, že pilotní program přímých trajektových služeb mezi těmito dvěma destinacemi bude probíhat během období japonských dietních prázdnin.

Obrázek zaslaný čtenářem

Řekl, že pilotní program otestuje trasu, a pokud se ukáže jako životaschopná, mohl by přivést na Tchaj-wan více japonských turistů a zároveň prospěl ekonomice ostrova Yonaguni.

Řekl jsem, že legislativní generální tajemník Yuan Lin Chihiya (林志嘉) je odpovědný za koordinaci meziresortních jednání a dodal, že ministerstvo zahraničních věcí a ministerstvo dopravy a spojů byly o projektu informovány.

Řekl, že vláda okresu Yilan a úřad městské části Suao (蘇澳) byly pozvány k účasti na plánování procesu.

Foto: CNA

Řekl jsem, že Tchaj-wan a Japonsko jsou jako bratři a navzájem se podporují v nesnázích, ale mnoho lidí na obou stranách si neuvědomuje, že mají zemi tak blízko sebe.

Vyzval více Japonců, aby navštívili nejzápadnější bod Japonska – ostrov Yonaguni.

Je to krátká cesta z Yonaguni do Yilanu, řekl a dodal, že Japonci mohou navštívit Tchaj-wan, pokud si cestu Yonaguni prodlouží o jeden den.

Vztahy Tchaj-wanu s dalšími demokratickými zeměmi se za posledních několik let výrazně zlepšily, řekl jste s odkazem na loňské cesty do České republiky, Litvy a Francie.

READ  Zdražily vejce, zdražily i brambory

Yu řekl, že hostitelské země zajistily bezpečnostní podrobnosti pro návštěvu tchajwanských představitelů a během návštěv vyvěšovaly národní vlajku na svých zákonodárných sborech, přičemž jednaly s Tchaj-wanem jako se zeměmi, se kterými mají formální diplomatické vztahy.

Řekl, že taková věc se nikdy předtím nestala a dodal, že předchozí návštěvy tchajwanských představitelů byly považovány téměř za soukromé záležitosti.

Řekl, že Tchajwanci by si měli být více vědomi otázek národní obrany, aby ujistili spřátelené země, že národ může chránit svou demokracii, a dodal, že Tchajwanci by měli mít větší důvěru ve schopnost vlády zachovat integritu Tchaj-wanu.

Pokud Tchaj-wan vyjádří obavy z možnosti války přes Tchaj-wanský průliv, čínský prezident Si Ťin-pching (習近平) se může stát více odmítavým vůči národu a zesílí své odhodlání dobývat, jak jsem řekl, a dodal, že pokud Tchajwanci zůstanou silní, Peking . Být opatrnější.

Komentáře budou moderovány. Udržujte komentáře relevantní k článku. Komentáře obsahující vulgární nebo vulgární výrazy, osobní útoky jakéhokoli druhu nebo propagace budou odstraněny a uživateli bude zakázán přístup. Konečné rozhodnutí bude na uvážení Taipei Times.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *