Mladík obviněn poté, co se uprchlická loď převrhla v Lamanšském průlivu | Zprávy o uprchlících

Devatenáctiletý mladík byl obviněn z napomáhání k nelegálnímu přistěhovalectví poté, co čtyři lidé zemřeli při pokusu překročit kanál.

Britská policie uvedla, že teenager byl obviněn z podněcování k takzvanému nelegálnímu přistěhovalectví poté, co se v Lamanšském průlivu převrátila loď plná žadatelů o azyl a zabila čtyři lidi.

Policie v neděli uvedla, že 19letý mladík byl obviněn poté, co čtyři lidé zemřeli při pokusu překročit Lamanšský průliv mezi Británií a Francií, když se nafukovací člun, na kterém byli, začal potápět.

Loď se dostala do potíží při mrazivých teplotách ve středu brzy, což vyvolalo záchrannou operaci rybářské lodi, britské pobřežní stráže a dalších záchranných složek.

Policie v Kentu uvedla, že jeden z mrtvých byl teenager.

39 uprchlíků a migrantů, včetně 12 dětí, bylo zachráněno rybářskou lodí plující pod vlajkou Spojeného království, přičemž někteří lidé se předtím, než byli vzati na palubu, drželi lana.

Ibrahima Bah, 19, je ve vazbě a v pondělí se postaví před soud v přístavním městě Folkestone na jihu země. Řekla to policie v Kentu.

Policie dodala, že čelí obvinění z napomáhání pokusu o „ilegální vstup“ do Spojeného království.

Snímky pořízené z rybářského člunu ve středu ukazovaly částečně vypuštěný člun, když se několik lidí, někteří v záchranných vestách, drželo boku člunu.

Rada hrabství Kent uvedla, že vzala do péče 12 dětí, které byly na člunu.

K potopení došlo jen něco málo přes rok poté, co v kanálu zemřelo nejméně 27 lidí.

V listopadu 2021 zemřelo nejméně 17 mužů, sedm žen a tři děti, když jejich loď po opuštění Francie vypustila vodu. Dva lidé přežili.

Středeční rostoucí počet obětí se zdá být z velké části odvrácen díky posádce rybářského trawleru Arcturus, která si všimla desítek žadatelů o azyl, kteří se lepili na zasažené gumové plavidlo.

READ  Generální inspektor uvedl, že Trumpova administrativa zablokovala vyšetřování zpožděné hurikánové pomoci v Portoriku

Agentura Reuters uvedla, že se věří, že posádka zachránila 31 z 39 zachráněných.

Vláda Spojeného království viní z těchto incidentů zločinecké pašerácké kruhy, které si od uprchlíků a migrantů účtují několik tisíc dolarů za průchod, ale dávají je do chatrných člunů s malým ohledem na jejich bezpečnost.

v kloubu tvrzení Francouzský ministr vnitra Gerald Darmanin a jeho britská protějšek Soila Bravermanová, zveřejněná ve středu, uvedli, že incident byl „ostrou připomínkou naléhavé potřeby zničit obchodní model pašeráků lidí“.

Vláda Spojeného království se snaží schválit nové zákony, aby zabránila rekordnímu počtu uprchlíků a migrantů v pokusu překročit Lamanšský průliv, a to i tím, že takovéto příchody znemožňují pro žádosti o azyl.

Skupiny na ochranu lidských práv a odborníci na uprchlíky ale tvrdí, že vládní politika omezující azyl a zpřísnění dohledu tlačí lidi k většímu riziku.

Organizace Freedom from Torture na Twitteru uvedla: „To, co se dnes ráno stalo na kanálu, je tragédie, kterou tato vláda vytvořila.“ „Kolik lidí ještě musí přijít o život, než tato vláda začne s uprchlíky zacházet jako s lidmi?“ zeptal se.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *