Mistrovství světa v Timbersports: Tým GB poražený Českou republikou

Před dalším vyprodaným davem 6500 fanoušků v přeplněné Porsche-Aréně se Velká Británie utkala s nejlepšími světovými dřevorubci v tom, co uvidí týmy soutěžit ve čtyřech divizích ve formátu štafet.

Týmy čtyř sportovců proti sobě soutěží ve vyřazovacím formátu a pouze nejrychlejší tým se kvalifikuje do dalšího kola. Disciplíny – pila na hromádku, sekání pod rukou, samostatný puk a sekání ve stoje – absolvují postupně čtyři sportovci.

Soutěž začala časovkou a Team GB zaznamenal čas 1 minuta 23 sekund (1:23:84), což bylo 16. místo z 19 týmů.

V prvním kole soutěže se Británie střetla s Maďarskem, které zvítězilo o 12 sekund v čase 1:09:97.

Ve druhém kole se střetli s Českou republikou, ale i přes veškerou snahu se jejich tažení v turnaji skončilo.

Británie se v konečném hodnocení umístila na 14. místě. Sledovali, jak Kanada brala bronz, stříbro putovalo do USA a druhý rok po sobě byli ‚The Sopperoos‘ (Austrálie) po napínavém finále s USA korunováni mistry světa.