Mistrovství světa v rally přijíždí do České republiky poprvé ve své historii

Mistrovství světa v rally přijíždí do České republiky poprvé ve své historii

Příští rok se poprvé v historii pojede závod mistrovství světa v České republice.

Středoevropská rally 2023 začne v Praze premiérou tohoto nového podniku naplánovaného na 26. až 29. října.

Dvanáctý ročník seriálu společně organizují národní sportovní orgány Německa, České republiky a Rakouska. Autoklub České republiky (AČR) a promotéři seriálu dnes akci oficiálně potvrdili na svých oficiálních stránkách.

Jan Štovíček, prezident Autoklubu ČR a člen Světové rady motorsportu FIA:

„Mistrovství světa FIA v rally v České republice je snem našich fanoušků již po generace. Společně s našimi přáteli z partnerských svazů v Německu a Rakousku se nám to podařilo uskutečnit.

„Rallye je u nás jedním z nejpopulárnějších oborů motoristického sportu, o mistrovství světa se zajímá mnoho českých fanoušků a nyní ho mohou poprvé vidět doma! Vzhledem k hlubokému dědictví českého automobilového průmyslu se můžeme za mistrovstvím světa v rally ohlížet s hrdostí na naplňování odkazu našich předků, průkopníků motoristických závodů.

„Jedinečnost Středoevropské rallye jistě umocní záměr startovat v Praze, srdci Evropy. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na realizaci myšlenky této soutěže, a důvěře mé kolegy ze Světové rady motoristického sportu FIA.

Jako mezinárodně respektované mistrovství světa je televizní přenos FIA World Rally Championship vysílán ve více než 150 zemích.

S účinnou hybridní technologií a udržitelným palivem 100% bez fosilních paliv představují špičková auta budoucí technologie a novou mobilitu, což je významný multiplikátor, pokud jde o udržitelnost.

Nová sezóna WRC tradičně začíná v lednu v Monte Carlu a po pandemii Covid-19 se do kalendáře vrací mexická a chilská rally.

Středoevropská rally od 26. do 29. října bude závěrečným podnikem seriálu. Šampionát skončí v polovině listopadu v Japonsku.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *