Mistrovství světa juniorů ITF 2022

Dnes začíná finále ITF World Junior Tennis Tennis 2022 na antuce v Prostjově, Česká republika. O světový titul budou hrát týmy USA, třetí nasazené a druhé nasazené dívky ve věku 14 a méně let z dalších 25 zemí.

Soupisku American Girls tvoří Capucine Joffrett, Shannon Lamm a Julieta Barriga, přičemž Cathy Rinaldi slouží jako kapitánka. Kapitán Jose Cabellero povede chlapce: Karla Ngonoye, Keatona Hanese a Jacka Kennedyho. Chlapci ve Spojených státech drželi tituly po sobě v letech 2018 a 2019, zatímco dívky vyhrály naposledy v roce 2017.

„Jsem tak nadšená, že jsem zpátky v Prostgoffu, vidím všechny ty mladé talenty a jsem s našimi americkými dívkami,“ řekla Rinaldiová, která v letech 2009 a 2010 dovedla dívčí tým USA k vítězství. Řekněte ITF v nedávném rozhovoru. „V tomto věku je to pro dívky zkušenost s učením a bude tam spousta poučných momentů. Může to být první cesta hráče do zahraničí nebo jeho první bez vlastních rodičů nebo trenérů, takže je tam velká zodpovědnost. Zkrátka, Chci, aby se vrátili jako lepší tenisté, lepší konkurentky.“ A hlavně lepší mladé dámy.“

Soutěž zahrnuje kruhový formát. Každá skupina obsahuje čtyři týmy, přičemž dva z každé skupiny se kvalifikují do čtvrtfinále. Zbývající týmy budou hrát mezi sebou, aby se vyhnuly vyřazení. Finále turnaje se koná v sobotu 6. srpna.

Od úvodního podniku v roce 1991 se na mistrovství světa juniorů v tenise ITF utkaly sportovní hvězdy jako Rafael Nadal, Jo-Wilfried Tsonga, Justin Henin a Kim Clijstersová. V posledních letech reprezentovali svou zemi na turnaji někteří z největších současných profesionálních hráčů Ameriky – včetně Coco Gauffové, Madison Keysové, Sloane Stephensové a Frances Tiafoeové.

Zjistěte více o mistrovství světa juniorů v tenise ITF a sledujte soutěž na webu ITF.

READ  French Open: Barbora Krejková, nový klenot mezi českými tenisovými hvězdami | tenisové zprávy

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *