Mistrovství světa juniorů 2021: Den 1

Jelen lesní, ALTA. –
Spojené státy poskočily do vedení o tři branky a překonaly návrat ze třetí směny a v neděli porazily Slovensko 3:2 ve finálovém utkání prvního dne hokejového mistrovství světa mládeže.

Matthew Kniss, Maki Samoskevic a Landon Slaggert dávají góly americkému šampionovi (1:0) v soutěži skupiny B v Red Deer v Altě.

Brankář Drew Commisso zablokoval 23 střel při výhře.

Martin Kromiak vstřelil ve třetím poločase dva góly Slovensku (0:1), které se v závěru utkání nepodařilo vyrovnat.

Simon Latkozzi udělal při porážce 39 míčů.

Spojené státy předčily Slovensko 42:25.

Kanada 6 Česká republika 3

Kanaďan Owen Power treble zvítězil (1:0) nad Čechy (0:1). The Power of Mississauga v Ontariu se stal prvním kanadským obráncem, který vstřelil tři góly v jednom zápase na mistrovství světa juniorů mužů.

První celkový výběr v letošním vstupu do draftu NHL od Buffala Sabres vstřelil dva góly v přesilovkové hře Kanadě ve druhé třetině a prolomil tak mrtvý bod 3:3.

„Myslím, že si mě puky prostě našly,“ řekl Bauer. „Kluci odvedli dobrou práci, když dostali dobré puky na dobrá místa pro střelbu.“

Cole Perfetti zaznamenal tři asistence, Mason McTavish skóroval a obránci Donovan Sebrango a Olin Zellweger vstřelili gól pořadatelské zemi na Rogers Place v Edmontonu.

Kanadský brankář Dylan Garand, který minulý týden podepsal smlouvu s New York Rangers, předvedl 14 zákroků, aby si připsal vítězství.

Michel Gott zaznamenal gól a asistenci a Stanislav Svozel a Pavel Novák skórovali za dnešní Českou republiku poté, co Český hokejový svaz schválil změnu názvu země z „Česká republika“.

Jacob Malik, potenciální kandidát z New Jersey Devils, dal při prohře 30 střel.

Švédsko 6 Rusko 3

Simon Edvinson, Emil Andray a Alexander Holtz vstřelili každý gól a pomohli vést Švédsko po Rusku.

Góly Švédska (1:0) vstřelili také Oscar Olsson, Theodor Niederbach a Daniel Leungmann. Helge Grans a William Ecklund si připsali asistenci.

Jesper Wallstedt vypálil 27 střel při úvodním mistrovském vítězství na hřišti Red Deer.

Matvey Michkov odpověděl dvěma góly ve třetí třetině za Rusko (0:1). Zabodoval také Fjodor Svichkov.

Ruský brankář Yaroslav Askarov minul tři branky na 16 střel, než se po dvou kouzlech stáhl. Igor Guskov zastavil 5 ze 7 střel ke spokojenosti ve třetí.

Finsko 3 Německo 1

Samuel Helenius vstřelil dva góly a Joel Mata byl konečným vítězem druhého poločasu za Finsko (1:0), Brad Lambert asistoval u dvou gólů Helenius.

Levi Merilinen zachránil 23 míčů, aby vyhrál síť.

Luca Munzenberger byl jediným střelcem Německa (0-1), který dostal 19 dorážek od brankáře Nikity Kwaba.

jQuery (dokument). /channel.html‘, // stav souboru kanálu: true, // kontrola stavu přihlášení cookie: true, // povolení souborů cookie, které serveru umožní přístup k relaci xfbml: true // analýza XFBML}); FB.Event.subscribe(„edge.create“, funkce (odpověď) {Tracking.trackSocial (‚facebook_like_btn_click‘);});

// ZAČÁTEK: Facebook klikne na jiné tlačítko než na tlačítko FB.Event.subscribe(„edge.remove“, function(response){Tracking.trackSocial(‚facebook_unlike_btn_click‘);}); } ;

var plusoneOmnitureTrack = function() {$(function(){Tracking.trackSocial(‚google_plus_one_btn‘);})} var facebookCallback = null; Vyžaduje závislost (‚https://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1&appId=404047912964744‘, facebookCallback, ‚facebook-jssdk‘); });