Mistrovství světa juniorů 2021: Den 1

Jelen, Alta. –

Spojené státy poskočily do vedení o tři branky a překonaly návrat ze třetí směny, aby v neděli porazily Slovensko 3:2 ve finálovém utkání prvního dne mistrovství světa mládeže v hokeji.

Matthew Kniss, Maki Samoskevic a Landon Slaggert dávají góly americkému šampionovi (1:0) v soutěži skupiny B v Red Deer v Altě.

Brankář Drew Commisso zablokoval při výhře 23 střel.

Martin Kromiak vstřelil ve třetím poločase dva góly Slovensku (0:1), které se v závěru utkání nepodařilo vyrovnat.

Simone Latcucciová udělala při porážce 39 míčů.

Spojené státy předčily Slovensko 42:25.

Kanada 6 Česká republika 3

Owen Power Canada navýšil hattrick (1:0) nad Čechy (0:1). The Power of Mississauga v Ontariu se stal prvním kanadským obráncem, který vstřelil tři góly v jednom zápase na mistrovství světa juniorů mužů.

První celkový výběr v letošním vstupu na draft NHL od Buffala Sabres vstřelil dva góly v přesilovkové hře Kanadě ve druhé třetině a prolomil tak patovou situaci 3:3.

„Myslím, že si mě puky prostě našly,“ řekl Bauer. „Kluci odvedli dobrou práci, když dostali dobré puky na dobrá místa pro střelbu.“

Cole Perfetti zaznamenal tři asistence, Mason McTavish skóroval a obránci Donovan Sebrango a Olin Zellweger skórovali za hostitelskou zemi na Rogers Place v Edmontonu.

Kanadský brankář Dylan Garand, který minulý týden podepsal smlouvu s New York Rangers, předvedl 14 zákroků, aby si připsal vítězství.

Branku a asistenci zaznamenal Michal Gott a poté, co Český hokejový svaz schválil změnu názvu země z „Česká republika“, skórovali za dnešní Českou republiku Stanislav Svozel a Pavel Novák.

Jacob Malik, jeden z potenciálních kandidátů z New Jersey Devils, smazal 30 střel.

Švédsko 6 Rusko 3

Simon Edvinson, Emil Andray a Alexander Holtz vstřelili každý gól a pomohli vést Švédsko po Rusku.

READ  Manchester United a Arsenal ve čtvrtfinále Evropské ligy, když Tottenham kolabuje, sportovní zprávy

Góly Švédska (1:0) vstřelili také Oscar Olsson, Theodor Niederbach a Daniel Leungmann. Helge Grans a William Ecklund asistovali každý dvěma přihrávkami.

Jesper Wallstedt zvládl 27 střel při úvodním mistrovském vítězství na Red Deer.

Matvey Michkov odpověděl dvěma góly ve třetí třetině za Rusko (0:1). Zabodoval také Fjodor Svichkov.

Ruský brankář Yaroslav Askarov minul tři branky na 16 střel, než se po dvou kouzlech stáhl. Igor Guskov zastavil 5 ze 7 střel ke spokojenosti ve třetí.

Finsko 3 Německo 1

Samuel Helenius vstřelil dva góly a Joel Mata byl konečným vítězem druhého poločasu za Finsko (1:0), Brad Lambert asistoval u dvou gólů Helenius.

Levi Merilinen zachránil 23 míčů, aby vyhrál síť.

Luca Munzenberger byl jediným střelcem Německa (0-1), který dostal 19 dorážek od brankáře Nikity Kwaba.