Mistr Švýcarska losuje s těžkou váhou Českou republikou a Spojenými státy do finále BJK Cupu

(Reuters) – Obhájce titulu Švýcarsko se v roce 2023 zúčastní finále Poháru Billie Jean Kingové po boku bývalých vítězů České republiky a Spojených států, oznámila ve středu Mezinárodní tenisová federace (ITF).

Spojené státy a Česká republika jsou dvě nejúspěšnější země v historii turnaje, když jej vyhrály dohromady 29krát.

„Toto je nejtěžší skupina všech dob se dvěma nejsilnějšími národy v ženském tenisu v tuto chvíli,“ řekl švýcarský kapitán Heinz Gunthardt. Řekl.

„Nejen Česká republika a Spojené státy mají vynikající singlisty, ale také nejlepší deblisty na světě. Billie Jean King Cup ale není obyčejný turnaj a my věříme v postup.“

Sevilla bude hostit akci ženských týmů, které se zúčastní 12 zemí a bude se konat od 7. do 12. listopadu. Týmy se utkají ve čtyřech skupinách po třech kolech, z nichž čtyři vítězové postoupí do semifinále.

Sedminásobní vítězové Austrálie se utkají s Kazachstánem a Slovinskem, zatímco hostitelské země Španělsko, Kanada a Polsko tvoří třetí skupinu.

Utkali se se čtvrtou Francií, která turnaj vyhrála třikrát, a byli nerozhodní se čtyřnásobnými vítězi Itálií a Německem.

Skupina A: Švýcarsko, Česká republika, Spojené státy americké

Skupina B: Austrálie, Kazachstán, Slovinsko

Skupina C: Španělsko, Kanada, Polsko

Skupina D: Francie, Itálie a Německo

(Zpráva Adi Nair v Nashik, Indie Střih Christian Radnedge)

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.