Místopředseda vlády Gilošaj se setkal s ministrem dopravy Martinem Kupkou

Místopředseda vlády Gilošaj se setkal s ministrem dopravy Martinem Kupkou

místopředseda vlády pro hospodářskou politiku Nick Giluhaj Dnes jsem se setkal s ministrem dopravy ČR Martin KupkaKdo je na oficiální návštěvě Černé Hory.

Vicepremiér Gilushaj českou delegaci vřele přivítal a zdůraznil úzkou spolupráci mezi oběma zeměmi. Vyjádřil vděčnost za podporu, kterou Česká republika poskytuje evropskému integračnímu procesu v Černé Hoře.

Místopředseda vlády Djelosaj řekl, že černohorská vláda je plně oddána evropské agendě a my chceme posílit naši spolupráci ve všech relevantních oblastech, zejména v ekonomice a infrastruktuře.

Dodal: „Investice ze zemí EU, jako je Česká republika, mají pro Černou Horu mimořádný význam, a to nejen pro náš ekonomický rozvoj, ale také pro hodnoty, které prosazují Vláda Černé Hory bude loajálním partnerem a přítelem pro všechny důvěryhodné Čeští investoři.“

Ministr Kupka ocenil oddanost Černé Hory reformám a její euroatlantickou cestu a zdůraznil, že Černá Hora má plnou podporu České republiky v jejích evropských integračních procesech.

Diskuse se také zabývala potenciálními možnostmi spolupráce a investic v různých odvětvích hospodářství Černé Hory, jako je infrastruktura a zelená energie.

V závěru jednání obě strany zdůraznily silné vztahy mezi Černou Horou a Českou republikou a dohodly se na pokračování spolupráce v oblastech společného zájmu.

READ  Jaishankar pořádá „užitečné setkání“, které Slavkov koordinuje se svými protějšky z Rakouska, České republiky a Slovenské republiky

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *