Mishal Hussein: Jak budu posuzovat debatu vedoucích představitelů BBC s voliči v jejím srdci?

Mishal Hussein: Jak budu posuzovat debatu vedoucích představitelů BBC s voliči v jejím srdci?

  • autor, Napsal Mishal Hussein
  • Role, Moderátorka programu Debata premiéra BBC

Ve středu večer se v debatní aréně zřízené v atriu Nottingham Trent University střetnou dva muži, kteří chtějí vést zemi, naposledy v této volební kampani proti sobě.

Zatímco se Rishi Sunak a Sir Keir Starmer střetnou, budu předsedat 75minutové debatě s cílem získat odpovědi na otázky voličů – a to co nejúplněji.

Vnímám tuto roli jako privilegium, ale vím, že to nebude snadné, a byly chvíle, kdy jsem si přál, aby u kormidla byl někdo jiný a já se na to mohl dívat ze svého gauče. Ale ty chvíle pominou.

Tyto události se stávají jen zřídka a mají velmi zvláštní kvalitu – v jejich srdci leží nefiltrovaná demokracie, kde lidé mohou mluvit přímo s těmi, kdo drží moc, i s těmi, kdo o ni usilují.

Vzhledem k tomu, že miliony dalších sledují, poslouchají a soudí, může to být nemilosrdný reflektor na vůdce. Ale vzhledem k tomu, že do volebního dne zbývá méně než týden, je v sázce hodně a musí se této kontrole postavit.

V roce 2017 a na začátku tohoto měsíce jsem vedl dvě debaty vedoucích představitelů G7. Pokaždé jsou různé složitosti, a když se připravujete tím, že si oprašujete své znalosti o hlavních zásadách každé strany – a jejich rozdílech – potřebujete také spontánnost a energii. Opravdu správná diskuse, ne řeč.

Živé publikum vybírá průzkumník Savanta, nikoli BBC, a pro tuto ministerskou debatu budou zahrnovat příznivce konzervativců a labouristů a také nerozhodnuté voliče.

Debatu můžete sledovat živě na BBC iPlayer a BBC One dnes večer, ve středu 26. června, ve 20:15 GMT.

Více podrobností o tom, jak sledovat debatu, stejně jako budoucí a minulé debaty z této kampaně, najdete zde.

Jakmile se dostaneme do tohoto proudu, diskuse bude na hodinu a čtvrt živá. Když to bude nutné, vyzvu oba muže, aby se vrátili k tomu, co bylo v otázce, objasnili body, a ano, možná se budu muset čas od času zastavit.

Nemohu předvídat, jaký bude celkový tón, protože to závisí na diskutujících, pro které je těchto 75 minut příležitostí a rizikem. Nebudou vědět, jaké otázky přicházejí, a zkušenost to bude těžká a možná odhalující.

Je to ale také cesta, kterou mohou oslovit miliony lidí – z nichž někteří se ještě nerozhodli, jak budou volit.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *