Mise ISRO na Měsíc a Slunce se pravděpodobně uskuteční v červenci | nejnovější zprávy z Indie

Úředník v sobotu řekl, že Indian Space Research Organization (ISRO) plánuje zahájit třetí ročník indické mise na Měsíc a první sluneční misi v červenci.

Chandrayaan-2 úspěšně vypuštěn a uveden na oběžnou dráhu Měsíce v roce 2019 (PTI)

Vesmírná agentura si klade za cíl vypustit Chandrayaan-3 v červenci, po němž bude následovat Aditya-L1, uvedl představitel Isro se znalostí vývoje projektu. „Dokončujeme všechny testy a doufáme, že se budeme moci držet harmonogramu,“ řekl úředník, který nechtěl být identifikován.

Přečtěte si také: ‚Indie to dokázala‘: ISRO úspěšně otestoval ‚Reusable Launch Vehicle‘ z Karnataka. video

Chandrayaan, indický program průzkumu Měsíce, je pokračující série vesmírných misí společnosti Isro. První lunární raketa Chandrayaan-1 byla vypuštěna v roce 2008 a úspěšně vstoupila na oběžnou dráhu Měsíce.

Chandrayaan-2 byl úspěšně vypuštěn a uveden na oběžnou dráhu Měsíce v roce 2019, ale lander narazil na měsíční povrch, když 6. září 2019 vykolejil při pokusu o přistání kvůli závadě softwaru.

Chandrayaan-3 se skládá z původního landeru, tahového modulu a roveru. Mezi její cíle patří vývoj a demonstrace nových technologií potřebných pro meziplanetární mise. Sonda bude mít schopnost měkkého přistání na konkrétním místě a rozmístění roveru, který bude při pohybu provádět chemickou analýzu měsíčního povrchu.

Aditya-L1 je první indická vědecká mise ke studiu Slunce. Dříve byla tato mise navržena jako Aditya-1 s jediným užitečným zatížením 400kg družice třídy VELC a bylo plánováno vypuštění na 800 km nízkou oběžnou dráhu kolem Země.

Přečtěte si také: ISRO vypouští největší indickou raketu LVM3 s 36 satelity

Protože však družice umístěná na koronové oběžné dráze kolem prvního Lagrangiánského bodu (L1) soustavy Slunce-Země má hlavní výhodu v tom, že neustále zobrazuje Slunce bez jakýchkoli západů nebo zatmění, byla mise Aditya-1 přejmenována na Aditya- Mise L1., která bude umístěna na oběžnou dráhu kolem bodu L1, 1,5 milionu km od Země směrem ke Slunci.

READ  Nový přístroj NASA detekuje „super zářiče“ metanu z vesmíru | Zprávy o klimatu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *