Mírný pokles míry nezaměstnanosti v Řecku, stále nejvyšší v eurozóně | Řecko a ekonomika

ΑΤΗΕΝS – Neuspokojuje ty, kteří jsou stále bez práce, ale míra nezaměstnanosti Řecka klesla v červenci na 14,2 procenta z 15 procent v předchozím měsíci, stále nejvyšší v 19 zemích eurozóny, které používají euro jako svoji měnu.

Nepatří sem Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Dánsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Švédsko, všichni, kteří se rozhodli neúčastnit se, aby mohli používat svou národní měnu, ale Řecko při vstupu do Evropské unie drachmu opustilo.

Čísla řecké statistické agentury ELSTAR ukázaly, že sezónně očištěné údaje našly 664 384 lidí bez práce, přestože červenec je pro pracovníky v cestovním ruchu velkým měsícem pro hledání příležitostí, a to i během pandemie COVID-19.

Data ukázala, že nejhůře si opět vedli mladí lidé, přičemž míra nezaměstnanosti 32,3 procenta u osob ve věku 15-24 let v červenci se snížila z 35,8 procenta v předchozím měsíci.

Míra dosáhla rekordního maxima 27,8 procenta v září 2013 v počátečních fázích téměř desetileté hospodářské krize, která byla pro pracovníky umocněna tvrdými úspornými opatřeními, která zahrnovala hluboké snížení mezd, zvýšení daní a také snížení důchodů.

Jak už to bývá, u žen to bylo těžší, zhruba 20,2 procenta bez zaměstnání ten měsíc ve srovnání se 14,1 procenta u mužů, přestože se ekonomika během pandemie začala vzpamatovávat a roste rychleji, než se očekávalo, a letos se očekává 5,9 procenta.

READ  Opravené měnové trhy sklouzávají, protože klesá ochota riskovat

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.