Ministři G7 představují jednotnou frontu proti Rusku ohledně ukrajinské krize

Britská ministryně zahraničí Liz Truss a ministr zahraničí USA Anthony Blinken nosí obličejové masky v boji proti šíření koronaviru (COVID-19) na fotografii před bilaterálním setkáním před summitem ministrů zahraničí Skupiny sedmi v Liverpoolu, Británie, 10. , 2021. Olivier Dollere/Paul prostřednictvím agentury Reuters

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na reuters.com

  • Setkání ministrů zahraničí v Liverpoolu v Anglii
  • Truss vyzývá k jednotě proti „nepřátelským stranám“
  • Blinken a Truss varovali před hroznými následky pro Rusko

LIVERPOOL, Anglie (Reuters) – Nejbohatší světové demokracie se v sobotu snažily prezentovat jednotnou frontu proti ruské agresi proti Ukrajině, když Británie hostila setkání ministrů zahraničí v severoanglickém městě Liverpool.

Setkání G7, kterého se osobně zúčastnil americký ministr zahraničí Anthony Blinken a jeho protějšky z Francie, Itálie, Německa, Japonska a Kanady, se koná uprostřed mezinárodních obav z možné ruské invaze na Ukrajinu. Rusko popírá, že by plánovalo jakýkoli útok.

Před oficiálními rozhovory se britská ministryně zahraničí Liz Trussová v pátek večer setkala s Blinkenem, kde vyjádřili své hluboké znepokojení nad hromaděním ruských sil na ukrajinské hranici, uvedlo britské ministerstvo zahraničí v prohlášení.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na reuters.com

Ministerstvo zahraničí dodalo, že jakákoli ruská invaze „by byla strategickou chybou, která by měla vážné důsledky“.

„Musíme se bránit proti rostoucím hrozbám nepřátelských aktérů a musíme se rázně sjednotit, abychom se postavili agresorům, kteří se snaží omezit hranice svobody a demokracie,“ řekl Truss ministrům zahraničí na začátku schůzky.

„K tomu potřebujeme silnější jednotný hlas“

Ukrajina je v centru krize ve vztazích mezi Východem a Západem s Ruskem obviněným z hromadění desítek tisíc vojáků v rámci přípravy na možnou rozsáhlou vojenskou ofenzívu.

READ  U japonských břehů se zřítilo americké letadlo Osprey s osmi lidmi na palubě

Rusko obviňuje Ukrajinu a Spojené státy z destabilizujícího chování a prohlásilo, že potřebuje bezpečnostní záruky, aby je ochránilo.

Ministři dorazili do Liverpoolského muzea na dechovou kapelu, která hrála vánoční koledy, před prvním formálním zasedáním, na kterém se budou diskutovat o geopolitických otázkách včetně jaderných rozhovorů s Íránem a budování armády v Íránu.

„O čem schůzka G7 tento víkend je… je ukázat jednotu hlavních stejně smýšlejících ekonomik, že budeme absolutně silní v našem postoji proti agresi, proti agresi vůči Ukrajině,“ řekl Truss novinářům. před rozhovory.

výslechový věk

Británie jako současná předsedkyně G7 vyzývá své členy, aby byli tvrdší v obraně toho, co nazývá „svobodným světem“.

Začátkem tohoto týdne Truss řekl, že „věk introspekce“ pro Západ skončil a že se musí probudit a uvědomit si nebezpečí konkurenčních ideologií. Jako příklady zdůraznila ekonomická rizika závislosti Evropy na ruském plynu a širší bezpečnostní hrozbu, kterou představují čínské technologie.

Očekává se také, že jednání G7 vyústí ve společnou výzvu Íránu, aby uvolnil svůj jaderný program a využil probíhajících jednání ve Vídni k oživení mnohostranné dohody o svém jaderném rozvoji. Přečtěte si více

Truss i Blinken podle prohlášení ministerstva zahraničí zdůraznili, že je třeba, aby se Írán účastnil rozhovorů.

Očekává se, že Německo, které v příštím roce převezme rotující vedení G7 od Británie, na setkání nastíní svůj program pro rok 2022. Některých zasedání se jako hosté G7 zúčastní ministři z Evropské unie, Austrálie, Jižní Koreje a Indie spolu se zástupci Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN).

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na reuters.com

Dodatečné zprávy Williama Jamese, Humiry Pamukové a Alexandra Ratze; Střih Andrew Heavens a Ross Russell

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Nejnovější zprávy o Rusku a válce na Ukrajině

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *