Ministr: Polsko zvažuje omezení COVID-19 na českých a slovenských hranicích

Zdravotník chodí uprostřed ohniska koronavirové choroby (COVID-19) před nemocnici ve Varšavě

VARŠAVA (Reuters) – Polský ministr zdravotnictví Adam Niedzelski nevyloučil zavedení omezení na hranice země se Slovenskem a Českou republikou kvůli vysokému počtu případů COVID-19.

„Hranice budou otevřeny pro lidi, kteří mají negativní výsledky testů, ale začíná to dnes, protože dynamika situace se může změnit,“ řekl Niedzelsky v sobotu pro Radio Zait s tím, že rozhodnutí budou přijata příští týden.

V reakci na otázku, zda vláda zvažuje zavedení omezení na jižní hranici s oběma zeměmi, které byly nedávno svědky eskalace počtu případů nového koronaviru, odpověděl: „Ano, rozhodně.“

Niedzelski dodal, že očekává, že třetí vlna epidemie vyvrcholí v březnu nebo v dubnu, a uvedl, že vláda rovněž uvažuje o zavedení omezení sociálního života v regionech s největším počtem případů COVID-19, včetně severovýchodu.

Polsko zmírnilo některá omezení a nedávno otevřelo sjezdovky, stejně jako kina, hotely a divadla s kapacitou až 50%, ale úřady varovaly, že v závislosti na situaci pandemie bude pravděpodobně nutné tato opatření zrušit.

(Připravili Aniszka Partiko a Anna Cooper; editovali Kirsten Donovan a Francis Kerry)

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *