Ministr Lipavski zahájil výroční setkání ekonomických diplomatů a zástupců českých obchodních agentur a českých investičních agentur

Ministr Lipavski zahájil výroční setkání ekonomických diplomatů a zástupců českých obchodních agentur a českých investičních agentur

Dne 24. června 2024 zahájil ministr Jan Libavski v Černínském paláci setkání ekonomických diplomatů, na kterém se sešlo 170 ekonomických, zemědělských a vědeckých diplomatů z českých ambasád a zástupci zahraničních kanceláří CzechTrade a CzechInvest v Praze. Konference se zaměřuje na prosazování českých ekonomických zájmů v zahraničí a roli brandingu a také na vliv geopolitiky na globální ekonomiku. Diplomaté diskutují také o podpoře výzkumu, vývoje a inovací.

„Hrozba ruského imperialismu a zhoršení mezinárodního prostředí v posledních letech nás nutí znovu pracovat na naší bezpečnosti. Nutí nás také přehodnotit způsob, jakým přemýšlíme o našich ekonomických zájmech. Musíme si znovu připomenout, že zajištění bezpečnosti je základní podmínkou naší prosperity.“ Řekl to v úvodu schůzky český ministr zahraničí Jan Lipavski. „V současné geopolitické situaci je pro Českou republiku klíčové zajistit bezpečnost dodavatelských řetězců pro klíčové produkty a strategické suroviny, musíme odstranit závislost na nespolehlivých dodavatelích, diverzifikovat naše zdroje a prohloubit spolupráci s demokratickými partnery. přidal.

Zahajovací blok byl zaměřen na ekonomický růst, bezpečnost a inovace v České republice a zazněly i příspěvky ministra průmyslu a obchodu Józefa Szekely, náměstkyně pro vědu a inovace Jany Havlikové a náměstka ministra obrany Daniela Blazkowicze.

Další zasedání bylo zaměřeno na úspěch českých firem a značek a vystoupili na něm David Müller, generální ředitel odboru Evropské unie a zahraničního obchodu Ministerstva průmyslu a obchodu, Zdeněk Zajíček, prezident Hospodářské komory, David Karasík , zakladatel mmcité, a Radek Spycar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy. Spykar poukázal na to, že vystavení produktů, marketing a obchod jsou neméně důležité než vývoj a inovace českých průmyslových produktů.

První tři dny konference zahrnují diskuse se zástupci vládních i nevládních institucí, ekonomickými experty a podnikateli o perspektivách české ekonomiky, trendech zahraničního obchodu a aktuálních tématech z oblasti ekonomické a vědecké diplomacie. Ekonomičtí diplomaté rovněž zhodnotí úspěchy uplynulého roku a prodiskutují budoucí výzvy.

READ  Česká centrální banka opět zvyšuje základní úrokovou sazbu, aby čelila inflaci | Majitel

Ve čtvrtek proběhnou individuální konzultace s českými firmami pod záštitou Svazu průmyslu a dopravy. V pátek budou mít ekonomičtí diplomaté možnost konzultovat s příslušnými regionálními odbory MPO a dalšími resorty.

https://mzv.gov.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/ministr_lipavsky_zahajil_kazdorocni_1.html

Ministr Lipavský působí jako ekonomický diplomat a obchodní zástupce agentur CzechTrade a CzechInvest

Ministr zahraničí Lipavský zastává v CzechTrade a CzechInvest pozici vysokého ekonomického diplomata a obchodního agenta

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *