Ministr kultury jedná o tchajwansko-francouzských výměnách s francouzským senátorem

Ministr kultury jedná o tchajwansko-francouzských výměnách s francouzským senátorem

Tchaj-pej, 20. června (CNA) Ministr kultury Lee Young-tae (李永 得) V pondělí se v rámci návštěvy francouzského hlavního města setkal s předsedou Tchajwanské skupiny přátelství ve francouzském Senátu Alainem Richardem, aby projednali posílení bilaterálních vztahů.

Ministerstvo kultury v tiskové zprávě uvedlo, že Li a Richard hovořili o kulturních výměnách mezi Tchaj-wanem a Francií a dotkli se také vysokoškolského vzdělávání a akademického výzkumu.

Během své cesty po francouzském Senátu Li řekl, že Francie je mezinárodně známá svou bojovnicí za svobodu, zatímco Tchaj-wan je zemí s největší akademickou a kreativní svobodou v čínsky mluvícím světě.

Protože obě země sdílejí společnou hodnotu svobody myšlení, Li řekl, že je možné vybudovat silný vztah založený na důvěře a rozšířit spolupráci ve vzdělávání a kultuře.

Na druhou stranu Richard také vyjádřil obavy mezinárodního společenství v současnosti ohledně Tchaj-wanu a dodal, že tváří v tvář globalizaci si země začínají uvědomovat, že přílišné spoléhání na nedůvěryhodné je rizikem.

Francouzský senátor však věří, že Tchaj-wan bude moci díky svému vynikajícímu výkonu uplatňovat v mezinárodním měřítku větší vliv a v budoucnu pomůže řídit rozvoj globální ekonomiky.

V důsledku pandemie COVID-19 a ruské agrese proti Ukrajině se hnací síla mezinárodní politiky změnila, řekl Lee a dodal, že země po celém světě začaly upřednostňovat „sociální hodnoty“, a proto jsou obzvláště znepokojeny situací v Tchaj-wan.

Tváří v tvář rostoucí hrozbě, kterou představuje Čína, řekl Lee, Tchaj-wan nadále hledá podporu od podobně smýšlejících demokratických zemí po celém světě.

Ministr kultury zahájil své osmidenní evropské turné v Německu 13. června a poté odcestoval do České republiky a Francie.

READ  Centrální banky postupují po špičkách směrem ke zužování

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *