Ministerstvo zahraničních věcí děkuje Senátu ČR za podporu tchajwansko-litevských vztahů Tchajwanské zprávy

Taipei (Taiwan News) – Tchajwanské ministerstvo zahraničních věcí (MOFA) v pátek (21. ledna) poděkovalo české vládě za přijetí usnesení o zahraničních věcech, bezpečnosti a bezpečnosti a vyzvalo českou vládu a Evropskou unii. EU) by měl věnovat velkou pozornost hospodářskému tlaku Číny na Litvu.

Rezoluci přijatou 19. ledna představil Powell Fischer, předseda zahraničního, bezpečnostního a bezpečnostního výboru. Podle MZV vyzvalo českou vládu, aby při vyjednávání s EU o tom, jak formulovat společnou bezpečnostní a bezpečnostní politiku, zvážila tlak na Litvu ze strany čínských a nadnárodních investorů. tisková zpráva.

Vyzvala také Evropskou komisi a Radu EU, aby dodržely své povinnosti a odpovědnosti tím, že přijmou vhodné kroky k reakci na podobné případy.

„Realizace této rezoluce opět ukazuje, jak je důležité, aby se demokracie sjednotily s Litvou a společně odolávaly zbytečnému politickému tlaku,“ uvedlo MOFA. Česká republika je jedním z podobně smýšlejících partnerů Tchaj-wanu a obě strany aktivně rozvíjejí komplexní partnerství spolupráce.

MOFA konstatovalo, že předseda Senátu ČR Miloš Vistřil, ministryně vědy, výzkumu a inovací Helena Langsatlová a další čeští představitelé veřejně podpořili mezinárodní účast Tchaj-wanu a prohlubování tchajwansko-litevských vztahů.

„MOFA je potěšeno, že jeho demokratičtí partneři nadále podporují Litvu praktickými iniciativami,“ uvedlo a dodalo, že Tchaj-wan bude nadále prohlubovat spolupráci s podobně smýšlejícími partnery, aby se vypořádal s výzvami a hrozbami, které diktatura představuje pro globální demokracie.

Ministerstvo prohlásilo, že bude i nadále chránit principy svobody a rovnosti v Mezinárodní obchodní organizaci a prosazovat sdílené hodnoty mezinárodního demokratického společenství.

READ  Arlon plánuje vybudovat vodíkový rozbočovač v Polsku, České republice a na Slovensku - první zpráva

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *