Ministerstvo zahraničí varuje, že Čína by mohla proniknout do americké „kritické infrastruktury“. Politické zprávy

Čínská státem podporovaná hackerská skupina Volt Typhoon byla obviněna z provádění kyberšpionážních operací na amerických cílech.

Americké ministerstvo zahraničí varovalo, že Čína je schopna zahájit kybernetické útoky proti kritické americké infrastruktuře, včetně ropovodů a plynovodů a také železničních systémů, poté, co výzkumníci zjistili, že čínská hackerská skupina tyto sítě špehuje.

Multiagenturní varování z počátku tohoto týdne odhalilo, že čínská kybernetická špionážní kampaň se zaměřovala na vojenské a vládní cíle ve Spojených státech.

„Americká zpravodajská komunita odhaduje, že Čína je téměř schopná provádět kybernetické útoky, které by mohly narušit služby kritické infrastruktury ve Spojených státech, včetně ropovodů a plynovodů a železničních systémů,“ řekl mluvčí ministerstva zahraničí Matthew Miller na čtvrtečním brífinku.

„Je nezbytné, aby vládní a síťoví obhájci ve veřejnosti zůstali ostražití,“ řekl.

Špionážní skupina, kterou Microsoft nazval „Volt Typhoon“ – byla ve středu předmětem varování vydaného kyberbezpečnostními a zpravodajskými agenturami ve Spojených státech, Austrálii, Kanadě, Novém Zélandu a Spojeném království – známému jako „Five Eyes“. .

Výzkumníci Microsoftu uvedli, že Volt Typhoon vyvíjí schopnosti, které „by mohly během budoucích krizí narušit kritickou komunikační infrastrukturu mezi Spojenými státy a asijským regionem“ – což je odkaz na eskalaci napětí mezi Čínou a Spojenými státy ohledně Tchaj-wanu a dalších problémů.

Microsoft a síť západních zpravodajských partnerů „Five Eyes“ obvinily čínské státem podporované hackery z provádění útoků na kritickou infrastrukturu ve Spojených státech. [File: Bloomberg]

Microsoft uvedl, že kampaň Volt Typhoon se spoléhala na útoky „naživo ze země“, což je bezsouborový malware, který k útokům využívá stávající software spíše než k instalaci samotných souborů. Technologický gigant uvedl, že Volt Typhoon splyne s běžnou síťovou aktivitou směrováním dat přes kancelářská a domácí síťová zařízení, jako jsou routery, firewally a VPN, takže je extrémně obtížné je detekovat.

Microsoft uvedl, že hackerská skupina se zaměřila na organizace s kritickou infrastrukturou na americkém tichomořském území Guam a dodal, že hardware FortiGuard bezpečnostní firmy Fortinet zneužil Volt Typhoon k proniknutí do svých cílů.

READ  Sousedé Tuniska nabízejí pomoc při zvládání škod po potopení palivové lodi | Tunisko

Americká Agentura pro kybernetickou bezpečnost a bezpečnost infrastruktury (CISA) samostatně uvedla, že pracuje na pochopení „šíře potenciálních průniků a jejich souvisejících dopadů“.

To agentuře pomůže „poskytnout pomoc v případě potřeby a efektivněji porozumět taktice, kterou tento protivník používá,“ řekl agentuře Reuters Eric Goldstein, zástupce výkonného ředitele CISA.

„Mnoho tradičních metod detekce, jako je antivirový software, tyto průniky nenajde.“

Výzkumník Mark Burnard, jehož organizace Secureworks se zabývala několika hacky souvisejícími s Volt Typhoon, řekl, že Secureworks neviděla žádné důkazy o ničivé aktivitě Volta Typhoonu, ale že se její hackeři soustředili na krádež informací, které by „osvětlily americké vojenské aktivity“.

Čínská vláda označila společné varování vydané tento týden Spojenými státy a jejich spojenci za „masovou dezinformační kampaň“.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning novinářům řekl, že poplach Five Eyes byl určen k propagaci jejich zpravodajské aliance a že za hacking je zodpovědný Washington.

„Toto je velmi neprofesionální zpráva s chybějícím řetězcem důkazů. Jsou to jen nůžky a pasta,“ řekl Mao.

Řekla: „Spojené státy jsou hackerské impérium.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *