Ministerstvo kultury ČR odškodní nevládní organizace a muzea – ​​Brno Daily

České ministerstvo kultury zavede nový podpůrný program na pokrytí provozních nákladů muzeí a galerií, které jsou provozovány soukromě, ale jsou přístupné veřejnosti, protože kulturní aktivity jsou v současné době pozastaveny kvůli protiepidemickým opatřením. Ministr kultury Lubomer Sarolek dodal, že ministerstvo se zavázalo poskytovat další pomoc samostatně výdělečně činným umělcům. Fotografický kredit: Vlada.cz.

Český zástupce, 11. března (PD) Ministerstvo kultury České republiky zahajuje nový podpůrný program na pokrytí provozních nákladů soukromě provozovaných, ale přístupných muzeí a galerií, protože kulturní aktivity jsou v současné době pozastaveny. Protiinfekční opatření. Ministerstvo bude garantovat několik milionů českých korun a výzvu k podávání žádostí vyhlásí ministerstvo v příštích týdnech. Ministr kultury Lubomer Sárlec (ČSSD) oznámil plány v pondělí v dopise kulturní komunitě.

Zarelek také uvedl, že jednal s ministerstvem zdravotnictví o usnadnění protiepidemických opatření souvisejících s kulturními aktivitami. „Podle nejnovějších informací by se proces zmírňování měl opakovat podle známé Epidemiologické organizace (PES).“ Samozřejmě spolupracujeme s ministerstvem zdravotnictví na podmínkách pro pořádání letních festivalů. Je to přiměřeně spojeno s testováním publika pro události (pro COVID-19), “uvedl.

Když v roce 2020 začala první vlna epidemie, začalo ministerstvo kultury pomáhat ministerstvu kultury s navrácením balíčku ve výši 1 miliardy Kč pro využití pravidelných příjemců státních dotací. „V letošním roce byl rozpočet na program kulturních aktivit zvýšen na 644 milionů korun. Program státní podpory profesionálních divadel, symfonických orchestrů a zpěváků byl zvýšen na 700 milionů korun,“ uvedl ministr v dopise. akci lze nyní kompenzovat, ale již to bylo plánováno a ministerstvo doporučuje, aby byly finanční prostředky použity na pravidelné testování zaměstnanců ve všech kulturních institucích. Způsobilé, ale nemohou kombinovat tyto dvě výhody.


https://brnodaily.com/2021/03/11/news/politics/czech-ministry-of-culture-to-offer-compensation-to-non-state-museums-and-galleries/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/03/czech-republic-minister-of-culture-Lubomir-Zooralek-credit-Vlada.cz_-1024×683.jpeghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/03/czech-republic-minister-of-culture-Lubomir-Zooralek-credit-Vlada.cz_-150×100.jpegMelissa CarapulletČeská republikaPolitikaVirus Corona, kultura, Česká republika, politikaČeské ministerstvo kultury zavede nový podpůrný program na pokrytí provozních nákladů muzeí a galerií, které jsou provozovány soukromě, ale jsou přístupné veřejnosti, protože kulturní aktivity jsou v současné době pozastaveny kvůli protiepidemickým opatřením. Ministr kultury Lubomer Charolek dodal: „Ministerstvo slibuje více …

READ  Česká ambasáda hledá řešení znečištění odpadů v PH

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *