Ministerstva zahraničních věcí ministerstev zahraničí Ukrajiny a České republiky

Ukrajinský ministr zahraničí Vasil Potner a náměstek ministra zahraničních věcí pro evropské záležitosti České republiky Aleš Kmele otevřeli fórum ukrajinsko-českých odborníků.

Informovala o tom tisková služba Ministerstva zahraničních věcí Ukrajiny.

„Společně s Alešem Kmelosem jsme otevřeli fórum ukrajinsko-českých odborníků, které je důležitým nástrojem pro dialog na úrovni občanské společnosti. Naše země spojuje silná komunita, která bude pohánět demokratické změny potvrzené Sametovou revolucí v České republice a Revolucí důstojnosti na Ukrajině, “uvedl Botner.

Poděkoval Ukrajině za její solidaritu během nedávné česko-ruské krize a znovu potvrdil, že Česká republika nadále podporuje regionální integritu a svrchovanost našeho státu nad evropským a euroatlantickým trendem.

Diplomaté uznali, že aktivity fóra přispívají k rozvoji nových nápadů pro posílení spolupráce mezi Ukrajinou a Českou republikou v dalších oblastech politického, bezpečnostního, obchodního a společného zájmu.

Fórum ukrajinsko-českých odborníků funguje na základě memoranda o porozumění mezi ministerstvy zahraničí Ukrajiny a České republiky podepsaného 3. května 2019.

V úterý 25. května náměstek ukrajinského ministra hospodářství Taras Kachka uvedl, že ukrajinský obchod usiluje o prohloubení vztahů s českými společnostmi v dalších průmyslových a ekonomických odvětvích, uvádí Ukrajinskáforma.

ish

READ  Šimpanzi v české zoo získají čas na obrazovku uprostřed virového zámku

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *