Mihai Minkan je v předprodukci se svým fiktivním debutem Na sever

Film vypráví příběh římského cestovatele tajně na lodi za Atlantikem

Režisér Mihai Minkan

Dosud známý svými dokumentárními rysy (PolštářA Migrant BluesA Muž, který bude na svobodě [+see also:
trailer
film profile
]
), Římský režisér Mihai Minkan V současné době je v pre-produkci s fiktivním debutem, Na sever (Pracovní pozice). Projekt, který je doposud jedním z největších rumunských koprodukčních úsilí, se realizuje dříve Film, S Radu Stanko Funguje jako producent a je společně produkován Studio Bauhaus (Řecko), Filmy Remora (Francie), Screening sentimentu (Bulharsko) a Filmy na pozadí (Česká republika). Vzhledem k tomu, že rozpočet je stále ve fázi plnění, může se pořadí koprodukčních zemí před natáčením v dubnu a květnu změnit.

(Článek pokračuje níže – obchodní informace)

sofia_meetings_internal

Scénář, který napsal Minkan, se zaměřuje na oddaného filipínského námořníka pracujícího na lodi za Atlantikem a odehrává se na mladém rumunském černošském pasažérovi Domitru. Poháněn skutečností, že vyděšený Domitru drží Bibli, námořník začíná hrát nebezpečnou hru, aby zachránil život chlapce. Oba hrdiny hraje filipínský herec Soliman Cruz A rumunský německý herec Niko Baker. Bart Guingona A Noelle Stowe Domingo Další důležité role hrají ve filmu.

Rozpočet projektu je 1,8 milionu eur, z čehož je přibližně 445 tisíc eur Rumunské národní filmové centrum. Prostřednictvím koprodukčních společností získal projekt podporu také Český filmový fond, The Bulharské národní filmové centrum A Řecké filmové centrum. Na sever Natočeno bude 29 dní v dubnu a květnu v přístavech v Rumunsku a Řecku.

Producent Radu Stancu řekl Cineuropě, že film má dlouhý náběh (projekt byl financován počátkem roku 2016) Na sever Z vřavy, která loni zasáhla průmysl. Projekt se za ta léta stal tak pevným, že jsme zjistili, že je snazší přizpůsobit produkci scénáři, a ne naopak, jak to obvykle bývá. Přestože epidemie vážně zasáhla pracovní plán a logistiku, projekt z tvůrčího hlediska vůbec neutrpěl. “

READ  Bývalý funkcionář FIFA Juan Angel Nabot propuštěn z amerického vězení a deportován

Minkan říká, že jeho film je založen na události z roku 1996, které se zúčastnil filipínský námořník na tchajwanské kontejnerové lodi a černý pasažér z východní Evropy. Ředitel rovněž uvádí, že jeden z jeho bratranců se na podobné lodi doplavil nelegálně do Spojených států. „Řekl mi, že obrovský strach, který tehdy cítil, strach z objevení a vržení do oceánu, z něj udělal úplně jiného člověka, jakési lidské monstrum, připravené vzdát se všech svých morálních hodnot za jediným účelem: přežít, “vysvětluje Helmet.

Na sever Očekává se, že postprodukce bude dokončena počátkem roku 2022. Tato funkce bude do zahraničí prodána společností Lux Box.

(Článek pokračuje níže – obchodní informace)

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *