Michael Caine dostává karlovarský křišťálový glóbus – The Hollywood Reporter

Dělá takové věci jako o život.

Britský herec Michael Caine přidá další trofej ke své aféře s naloženými cenami, když Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech udělí dvojnásobnou cenu Akademie, trojnásobný Zlatý glóbus a dvojnásobného vítěze Evropské filmové ceny s cenou 2021 Crystal Globe Award za vynikající umělecké dílo přínos světovému filmu.

Ken se zúčastní českého festivalu, který probíhá od 20. do 28. srpna, kde představí Linu Roesler Nejlepší prodejci. Caine hraje v komediálním dramatu jako cestující autor na jednom nedávném knižním turné.

Ve své dlouhé kariéře, nyní v šesté dekádě, Kane hrál hrdiny, šampióny a manžely (nejznámější je Mia Farrow v Hana a její sestry (1986), role, která mu vynesla Oscara za nejlepší vedlejší roli). Hrál roli pesimisty, špiona Harryho Palmera un-007 Soubor Ipcress (1965) a jeho čtyři pokračování podle thrilleru Len Deighton, velmi britského Lotharia v dva tisíce (1966), velmi chytrý zloděj, velmi nešťastný v italská práce (1969) a velmi milý potratový lékař v eseji Johna Irvinga z roku 1999 Pravidla domu pro jablečný džus (což mu vyneslo jeho druhou Oscara za nejlepší vedlejší roli).

Nyní 88letý Kane se nedávno stal šťastným kouzlem pro britského režiséra Christophera Nolana, který si vybral veterána jako slavného britského komorníka Bruce Wayna Alfreda v trilogii Batman- Batman začíná (2005), Temný rytíř (2008) a Temný rytíř povstal (2012) – stejně jako ve vedlejších rolích v prestiž (2006), Start (2010), Mezihvězdný (2014) a princip (2020).

Hořká komedie Paola Sorrentina Mládí (2015), která hrála Caine jako stárnoucího skladatele reflektujícího selhání jeho života, byl uveden v Karlových Varech v roce 2015, za který získal Cenu diváků za Právo. Kaneův výkon mu také vynesl Cenu pro nejlepšího herce na European Film Awards 2015, ve stejném roce, ve kterém obdržel Cenu za celoživotní zásluhy.

READ  Magická realistická road movie Brutal Heat staví Zemi a hrdinu do kolizního kurzu

Zahrňte Caineovy nadcházející filmy, dřinu 80. let v showbyznysu, spolu s nejlepšími prodejci kroutit, současný akční film, který pojednává o klasickém Oliveru Twistovi Charlese Dickense a historickém herci StředověkRežie český režisér Petr Jakl.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *